6.2 C
Switzerland
More

  Lustrim ballkoni

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Njerëzit më jetëgjatë në botë i hanë këto 4 erëza

  Njerëzit më jetëgjatë në botë: Sekretet e zonave blu Pesë...

  Edhe vajzat mund të bëhen superheroina

  Vajzat mund të jenë superheroina Çdo histori ka superheroinën e...

  Peshëngritja dhe përtëritja e lëkurës

  Ushtrimi ka përfitime mahnitëse për lëkurën, veçanërisht peshëngritja Ushtrimi njihet...

  Përqindja e duhur e ushqimit dhe ushtrimeve

  Dieta dhe ushtrimi si shtylla e transformimit trupor Çelësi për...

  Teilen

  Mur qelqi: Kufiri i ri drejt lirisë

  Përjetoni hapësirë ​​të pakufishme në shtëpinë tuaj dhe trajtojeni veten me një hapësirë ​​tjetër jetese të krijuar nga një mur xhami. Lustrimi elegant i ballkonit ju lejon të zgjasni përvojën tuaj në natyrë me shumë muaj. Shijoni ajrin e pastër dhe pamjet pa asnjë kufizim, pavarësisht nga moti apo stina.

  Falë teknologjisë inteligjente, lustrimi ju mbron nga era, shiu, insektet, pluhuri dhe zhurma dhe ju lejon të qëndroni në paqe dhe qetësi. Realizoni ëndrrën tuaj për hapësirën e zgjeruar të jetesës me lustrim elegant të ballkonit.

  Lustrim pa kornizë

  Në shumë kantone, lustrimi i ballkoneve është shumë i popullarizuar – dhe me arsye të mirë. Në fund të fundit, kush nuk dëshiron ta bëjë shtëpinë e tij funksionale dhe tërheqëse në të njëjtën kohë? Por si ta kombinoni funksionalitetin e lartë me shkëlqimin estetik? Ne kemi zgjidhjen: Elemente xhami pa kornizë që mund të rrëshqasen ose rrotullohen. Optikisht unike dhe jashtëzakonisht praktike. Estetika dhe funksionaliteti janë në harmoni të përsosur këtu. Por jo vetëm kaq – lustrimi i ballkonit gjithashtu ka një efekt pozitiv në mjedis: siguron dhoma më të pastra dhe më të këndshme.

  Balkonverglasung_02Mbrojtja nga era dhe shiu redukton shqetësimet si papastërtia dhe ndotja. Rezultati është një ambient më i ndritshëm, më modern dhe miqësor. Trajtojeni veten në një ballkon me atë faktor të caktuar wow dhe lëreni dritën në jetën tuaj.

  Dimensionet

  Me ne nga nuk do të merrni asnjë element të mërzitshëm standard qelqi! Ne ju ofrojmë opsione të përshtatura individualisht, lartësia dhe gjerësia e të cilave bazohen tërësisht në dëshirat tuaja dhe për këtë arsye janë të përshtatura në mënyrë të përkryer për nevojat tuaja. Me ne, nuk ka kufi për kreativitetin – ne zbatojmë idetë tuaja dhe i bëjmë ambientet tuaja të shkëlqejnë.

  Ne gjithmonë sigurohemi që dizajni juaj i xhamit të përmbushë standardet më të larta estetike dhe funksionale. Nuk ka kompromise – me ne ju mbështeteni në zgjidhjet unike dhe të personalizuara të xhamit!

  Sistemi i xhamit për ballkon

  Jini të magjepsur nga bota magjike e lustrimit të ballkonit – sistemi i fundit për ballkonin tuaj! A po ëndërroni për një ballkon të mbrojtur që jo vetëm që duket i përsosur, por edhe i shërben me besueshmëri qëllimit të tij? Pastaj është koha për t’u njohur me opsionet magjepsëse të lustrimit të ballkonit. Elementet tona prej xhami kursejnë hapësirë ​​dhe kërkojnë vetëm 27 mm për njësi. Sistemi i fundit i Alteag nuk është vetëm i hijshëm dhe elegant, por edhe tepër i sigurt dhe i fuqishëm.

  Balkonverglasung_01

  Ai përbëhet nga dy shina mahnitëse alumini – sipër dhe poshtë – që mund të montohen edhe në dysheme, duke lejuar akses të papenguar nga jashtë. Përveç kësaj, sistemi ynë përshtatet në mënyrë perfekte me ambientet tuaja dhe, falë izolimit të shkëlqyer të zërit, madje mundëson reduktimin e zhurmës së jashtme deri në 50%.

  spot_imgspot_img