12.4 C
Switzerland
More

  Zbuloni përfitimet shëndetësore të mjedrës

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Edhe vajzat mund të bëhen superheroina

  Vajzat mund të jenë superheroina Çdo histori ka superheroinën e...

  Peshëngritja dhe përtëritja e lëkurës

  Ushtrimi ka përfitime mahnitëse për lëkurën, veçanërisht peshëngritja Ushtrimi njihet...

  Përqindja e duhur e ushqimit dhe ushtrimeve

  Dieta dhe ushtrimi si shtylla e transformimit trupor Çelësi për...

  Mënyra të shpejta për të larguar lodhjen e mëngjesit

  Sfidosni lodhjen e mëngjesit me 10 hapa të shpejtë Zgjohesh...

  Teilen

  Plumbi i argjendtë kundër kancerit – pse mjedrat janë kaq efektive

  Mjedrat janë me të vërtetë superushqimi i fundit! Është mburoja e jashtëzakonshme kundër radikalëve të lirë që i bën këto manaferra kaq të veçanta. Mjedra lufton kancerin duke luftuar substancat e dëmshme dhe duke reduktuar efektet e tyre. Por kjo nuk është e gjitha, sepse mjedrat mund të bëjnë shumë më tepër.

  Himbeeren_01

  Përfitimet e tyre shëndetësore variojnë nga përmirësimi i cilësisë së lëkurës deri tek rritja e sistemit tretës, kardiovaskular dhe imunitar. Konsumimi i rregullt ose përdorimi si maskë për fytyrën e bën lëkurën tuaj të shkëlqejë dhe zvogëlon rrezikun e ftohjes dhe kancerit.

  Si e parandalon vitamina C diabetin: këto janë faktet

  Një mënyrë jetese e ekuilibruar dhe ushqyese është çelësi për shëndetin optimal. Është veçanërisht e rëndësishme të merrni mjaftueshëm vitaminë C, pasi kjo vitaminë e vlefshme përmban shumë lëndë ushqyese të vlefshme si fibra, acide yndyrore, vitaminë K, E5, mangan, magnez, pluhur për pjekje, kalium dhe acide yndyrore omega-3. Një dietë e shëndetshme me jod të mjaftueshëm mund të zvogëlojë gjithashtu rrezikun e diabetit. Një frut i shkëlqyer që nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak janë ketonet.

  Këto nxisin metabolizmin e yndyrës dhe ndihmojnë në zbërthimin e depozitave të yndyrës. Majdanozi gjithashtu mund të ketë veti shëruese, duke lehtësuar dhimbjet menstruale dhe duke promovuar shërim të shpejtë. Një dietë e ndërgjegjshme në kombinim me stërvitje të mjaftueshme dhe gjumë të mjaftueshëm të shëndetshëm është vendimtare për një jetë të shëndetshme dhe të përmbushur.

  spot_imgspot_img