12.7 C
Switzerland
More

  Pllaka Graniti

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Lumturia që kërkoni është tashmë këtu!

  Kam qenë një kërkues i lumturisë për shumë, shumë...

  Zakonet që njerëzit më të lumtur i bëjnë çdo mëngjes

  Si të përgatisni veten për një ditë plot gëzim,...

  Jeta është e shkurtër, Jetoje Tani

  Kuptimi i kohës së bashku Djali im ishte i sëmurë...

  Pse gënjejmë veten!

  Të gjithë ne mashtrojmë veten. Mendjet tona shpesh deformerin...

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Teilen

  Pllaka Graniti – material me cilësi të lartë për stile dyshemeje

  Sot, pllakat e granitit vendosin standardin kur bëhet fjalë për pllakat e oborrit prej guri natyror. Pamja e tyre moderne është mbresëlënëse, por mbi të gjitha, qëndrueshmëria e tyre e patejkalueshme.

  Granitplatten_02

  Pavarësisht nëse po planifikoni një tarracë mbresëlënëse, shkallë elegante apo një hyrje të fuqishme garazhi, me tavane graniti ju fitoni një dizajn të jashtëm madhështor dhe të përjetshëm. Investoni në një sipërfaqe të jashtëzakonshme të jashtme që bën përshtypje me qëndrueshmërinë, cilësinë dhe stilin – ia vlen!

  Origjina e Pllakave të Granitit

  Graniti është një kryevepër gjeologjike që formohet thellë brenda tokës dhe përmban një sërë mineralesh si feldspat, kuarc dhe mikë. E pabesueshme por e vërtetë: natyra unike e gurit pasqyrohet në një gamë të gjerë ngjyrash, nga gri dhe e zeza në blu dhe jeshile, në nuanca të kuqërremta ose të verdha. Depozitat e granitit gjenden në të gjithë botën, por varietetet më mbresëlënëse vijnë nga vende si Brazili, India, Kina dhe Italia.

  Granitplatten_03

  Brazili, në veçanti, është përpara për sa i përket diversitetit dhe vendos thekse unike me varietetet ekzotike si bluja Labrado, Santa Cecilia dhe Ubatuba. Qoftë si tavolinë pune në kuzhinë apo si mbulesë dyshemeje në dhomën e ndenjes: graniti është një zgjedhje fisnike dhe e vështirë që krijon një efekt të pakrahasueshëm në çdo dhomë.

  Shtrimi i saktë i Pllakave të Granitit

  Shtrimi i përsosur i pllakave të granitit kërkon një sipërfaqe të fortë, të barabartë dhe të thatë, e cila gjithashtu duhet të jetë rezistente ndaj ngricave për të shmangur dëmtimet e lidhura me temperaturën. Pabarazitë ose çarjet ekzistuese duhet të korrigjohen përpara instalimit në mënyrë që të arrihet një rezultat përfundimtar i përsosur dhe i qetë.

  Granitplatten_04

  Në varësi të kërkesave individuale, ju mund të zgjidhni midis shtrimit të hapur dhe të lidhur të pllakave të granitit. Me shtrimin e hapur, panelet pajisen me fuga, të cilat më pas mbushen me llaç fugash. Nga ana tjetër, instalimi i ngjitur është i ndryshëm: Këtu panelet vendosen drejtpërdrejt në një shtresë llaçi, pa fuga.

  Për të siguruar cilësinë dhe qëndrueshmërinë më të lartë të mundshme të pllakave të granitit, këshillohet që ato të shtrohen nga një ekspert me përvojë. Në këtë mënyrë, rezultati përfundimtar jo vetëm që mbetet tërheqës vizualisht, por edhe funksional dhe i sigurt.

  Pllakat e Granitit – mund të përdoren edhe në ambiente të mbyllura

  Graniti është një zgjedhje jashtëzakonisht elegante dhe e sofistikuar – qoftë për përdorim të jashtëm apo të brendshëm. Falë strukturës së tij të imët me kripë dhe piper dhe strukturës së fortë, ai i jep çdo dhome një atmosferë sublime. Megjithëse pllakat e granitit kanë shtresa më të holla se pllakat e granitit, ato janë ende jashtëzakonisht të qëndrueshme dhe të lehta për t’u mirëmbajtur dhe instaluar.

  Granitplatten_01

  Janë një zgjedhje perfekte, veçanërisht për kuzhina, banjo dhe ambiente hyrëse. Ashtu si të gjithë gurët natyrorë dhe pllakat e imëta prej guri, ato kanë përçueshmëri termike optimale dhe për këtë arsye janë ideale për ngrohje nën dysheme.

  Shtresë e pllakave vetëshërbyese për shtrimin e pllakave të granitit

  Nëse po mendoni të blini dhe instaloni pllaka graniti, ju rekomandojmë fuqimisht të kërkoni ndihmën e një instaluesi profesionist të pllakave. Një projekt i pavarur mbart rrezikun e punës së pasaktë, rezultateve të paqëndrueshme dhe përfundimit jo të garantuar brenda kornizës kohore të rënë dakord.

  Për të mos përmendur që pa njohuri të specializuara mund të keni vështirësi në zgjedhjen e paneleve më të përshtatshme për nevojat tuaja ose duke marrë parasysh specifikat e caktuara në zbatimin e dëshirave tuaja individuale. Megjithatë, me një ekspert pranë jush, mund të jeni të sigurt se projekti juaj do të trajtohet me kujdes dhe me sukses. Rezervoni ndihmën profesionale tani dhe merrni një rezultat për të cilin do të jeni krenarë.

  spot_imgspot_img