12.4 C
Switzerland
More

  3 strategji të thjeshta për të rritur atraktivitetin tuaj!

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Lumturia që kërkoni është tashmë këtu!

  Kam qenë një kërkues i lumturisë për shumë, shumë...

  Zakonet që njerëzit më të lumtur i bëjnë çdo mëngjes

  Si të përgatisni veten për një ditë plot gëzim,...

  Jeta është e shkurtër, Jetoje Tani

  Kuptimi i kohës së bashku Djali im ishte i sëmurë...

  Pse gënjejmë veten!

  Të gjithë ne mashtrojmë veten. Mendjet tona shpesh deformerin...

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Teilen

  Ka disa strategji të thjeshta që mund të ndiqni dhe për të rritur atraktivitetin tuaj. Më poshtë janë disa këshilla të dobishme që mund të përdorni:

  Bukuria-03

  Dilni sa më shumë

  Sugjerohet të kryeni sa më shumë aktivitete jashtë, pasi studimet e fundit tregojnë se kjo lidhet me rritjen e ndjesisë së lumturisë tonë dhe me një pamje më të mirë të trupit tonë. Duket se koha e kaluar në natyrë, indiferent nëse jemi në mal, pyll ose plazh, na bën të ndjehemi më mirë me veten dhe pamjen tonë, në krahasim me ambientet e mbyllura. Në fakt, kur jemi në ambientet hapësira, motivohemi më shumë për t’u ushtruar fizikisht, duke na ndihmuar edhe për të siguruar një pamje të përsosur të trupit dhe peshës sonë. Megjithatë, megjithëse sugjerohet se kalimi i kohës në ambientet e hapura na bën edhe më tërheqës për të tjerët, studime shtesë duhet të kryhen për t’u konfirmuar sa i vërtetë është ky fakt. Zëri i tekstit duhet të jetë profesional dhe i zgjuar.

  Bëni një pushim nga rrjetet sociale

  Krahasimi i vetes me të tjerët mund të ndikojë në perceptimin tuaj negativ rreth vetes dhe imazhit tuaj. Ekspertët e fushës tregojnë se të rinjtë kanë një tendencë për të krahasuar veten me të tjerët në rrjetet sociale, në një mënyrë negative. Kjo bën që disa prej tyre të ndjehen gjithmonë të pakënaqur me pamjen tyre, nivelet e lumturisë dhe stilin e jetës. Në fund të fundit, kjo mund të çojë në ndjenjë ankthi dhe depresioni. Në qoftë se dëshironi të ndjeheni mirë me veten dhe me rutinën tuaj, por ndjeheni se “keni mbetur prapa”, atëherë nuk ka nevojë të jeni i lidhur me rrjetet sociale.

  Qeshni sa më shumë

  Nëse u shmangim nga fytyra e ftohtë dhe e rezervuar dhe i japim vend buzëqeshjeve, jo vetëm që do të bëhemi më tërheqës për të tjerët, por edhe do të ndiejmë më shumë kënaqësi. Kur ne buzëqeshim, emocionet pozitive përhapen rreth nesh dhe kthehen më shumë se sa dje, duke na bërë të dukemi ende më tërheqës dhe interesante. Kështu që, mos ngurro të buzëqeshesh, sepse së bashku me një veshje të re profesionale, do të jesh gati për të ndërruar botën.

  spot_imgspot_img