9 C
Switzerland
More

  A vishni të brendshme gjatë gjithë kohës?

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Për shumë prej nesh, vendosja për të mos veshur të brendshme mund të duket si një praktikë e pazakontë. Megjithatë, veshja e tyre 24/7 mund të ketë pasoja mbi shëndetin tonë. Ne jemi të mësuar që t’i veshim nën rroba dhe disa prej nesh nuk i heqim as gjatë natës. Megjithatë, duke hequr të brendshmet disa herë në javë, do të përfitoni shumë në nivele shëndetësore. Bright Side ka kryer disa kërkime për të zbuluar pse mund të mos jetë zgjidhja më e mirë të mos heqim të brendshmet. Mos lejoni zonën tuaj private të humbasë frymën e saj!

  Brendshme02

  Nëse preferoni të vishni brenda syntezi dhe dantella të modës, mund të jetë koha për ta rishikuar këtë zakon. Edhe pse pëlhurat sintetike mund të duken më të njolla dhe tërheqëse në pamje, ato kufizojnë lëvizshmërinë dhe bllokojnë rreth zonës tuaj intime. Nëse e zbatoni këtë zakon të pa ndërprerë, kjo do të çojë në një kombinim të djersës dhe lagështisë, që mund të shkaktojë ndezje të lëkurës dhe në raste të rënda, infeksione të traktit urinar.

  Mund të shkaktojë erë trupore

  Brendshme01

  Nëse ju përdorni veshje me fije sintetike, mund të hasni në një problem të erës së pakëndshme të trupit, pasi këto fije bllokojnë djersën dhe bakteret brenda veshjes. Për të shmangur këtë situatë, është e rëndësishme të keni kujdes me të brendshmet dhe t’i anashkaloni ato herë pas here. Kjo do të ndihmojë në eliminimin e djersës nga trupi juaj dhe në minimalizimin e aromave negative. Provojeni dhe ju do të ndjeni ndryshimin!

  Irritimi i lëkurës

  Brendshme03

  Nëse jeni duke përjetuar djegie ose ndezje në zonën tuaj intime, bëni një ndryshim të zgjuar në rutinën tuaj të veshjeve. Mund të jetë e rëndësishme të largoheni nga të brendshmet e ngushta dhe ndërtohen nga materiale artificialë. Këto lloj të brendshmeve mund të irritojnë lëkurën tuaj të ndjeshme dhe mund të rrezikojnë infeksione. Për të shmangur ndjesinë e pakëndshme, këshillohet që të vishni rroba të gjera dhe t’i anashkaloni të brendshmet e ngushta.

  Mos hezitoni të ndryshoni rutinën e veshjeve tuaj për të mbajtur trupin tuaj të shëndetshëm dhe të lumtur.

  Mund t’ju bëjë më të prekshëm ndaj alergjive

  Brendshme

  Zgjedhja juaj e brendshmeve është e jashtëzakonshme! Por, nëse preferoni brekët e ngjyrave artificiale si rozë ose vjollcë, mund të shkaktoni probleme të pakëndshme si acarim, gunga dhe skuqje.

  Gjithashtu, mos harroni se përdorimi i kimikateve në tekstil mund të çojë në infeksione të pakëndshme nëse nuk e lini veten të relaksohet. Prandaj, bëni një zgjedhje të zgjuar dhe bëni zgjedhje më të shëndetshme për veshjen tuaj!

  spot_imgspot_img