13.1 C
Switzerland
More

  Vende magjepsëse për një pushim romantik

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Hapat që duhet të ndërmerrni para divorcit

  Realiteti i divorcit në martesat moderne Në martesat moderne, koncepti...

  Teilen

  Destinacione romantike për të nxitur flakën e dashurisë

  Një pushim romantik me partnerin tuaj është mënyra perfekte për të forcuar lidhjen tuaj dhe për të krijuar kujtime të paharrueshme. Nëse po kërkoni një destinacion që do të nxisë flakët e dashurisë, mos këshilloni të shikoni më tej se këto 15 vende të mrekullueshme:

  Pushime 01

  Bruges, Belgjikë

  Ky qytet mesjetarë është sikur të hysh në një përrallë të jetës reale, me rrugicat e diamantëve, kanale dhe ndërtesat e ngjyrosura. Merrni një udhëtim me karrocë nëpër qytet, vizitoni Pirun e Bruges, ose thjesht ecni nëpër rrugë dhe kërkoni atmosferën.

  Pushim NewYourk

  New York City, SHBA

  Qyteti që nuk flet kurrë ka diçka për të ofruar për çdo person, duke përfshirë edhe çifte që kërkojnë një pushim romantik. Ecni nëpër Parkun Qendror, vizitoni Muzeun e Artit Modern ose shikoni një shfaqje në Broadway. Aty gjithashtu ka një kuzhine të mahnitshme të larmishme, të cilat duhen provuar një herë në jetë, duke përfshirë Serendipity 3, shtëpia e akullores 1000 dollarëshe!

  Burlington, Iowa, SHBA

  Ky qytet i bukur me panoramën e lumit Mississippi është shtëpi për një varietet aktivitetesh romantike për çiftë. Vizitoni Urën e Gjarpërit, rruga më e kthyer në botë, ose ecni nëpër Parkun e Crapo, që ofron pamje të mahnitshme të lumit. Një darkë romantike në një nga restorantet buzë ujërave të shumtë të qytetit është gjithashtu një detyrë e domosdoshme!

  Pushime paris

  Paris, Francë

  Qyteti i Dashurisë dhe i Dritës është një destinacion i domosdoshëm për çiftet që kërkojnë një pushim romantik. Vizitoni Kullën Eiffel, ecni nëpër lumin Seine ose vizitoni Muzeun e Louvres. Nëse moti jua lejon, shijoni një piknik në një nga parket e shumtë të qytetit.

  Pushime Bora

  Bora Bora, Polinezia Franceze

  Kjo parajsë ishull tropikal është vendi perfekt për të relaksuar dhe për të rilidhur lidhjen me partnerin tuaj. Lëvizni rreth plazhit gjatë ditës dhe kur vjen mbrëmja, mund të përjetoni darka të mrekullueshme në një nga vilat mbi ujë të shumta të ishullit.

  Pushim Amalfi

  Bregu i Amalfit, Itali

  Ky bregdet i mahnitshëm është i mbushur me fshatra pitoreske, shkëmbinj dramatikë dhe plazhe të bukura. Merrni një udhëtim me anije nëpër breg, vizitoni qytetin e Positanos, ose shkoni për një shëtitje në Stigën e Perëndive. Harroni pizzat dhe pastat; është ushqimi detar në këtë rajon që vërtet bën të pajtoheni!

  Pushime Mykonos

  Mykonos, Greqi

  Ky ishull grek është i njohur për ndërtesat e bardha si gëlqere, kishat me kupolë blu dhe jetën e natës. Ka pak vende të tilla si Mykonos për të relaksuar në plazh, për të eksploruar fshatrat e veçanta dhe për të shijuar perëndimin e diellit nga Venecia e Vogël. Kur dielli më në fund përëndon , vallzoni në një nga klubet e natës të shumta të ishullit.

  Xhamajka

  Ky ishull në Karaibe njihet për muzikën reggae, atmosferën relaksuese dhe plazhet e mahnitshme. Ka shumë vende me ujë të pastër kristal që janë të përsosura për të notuar, stërvitur në diellë dhe snorkel. Dhe kur etja i godet, drejtohuni në një nga restorantet buzë shkëmbinjve të shumtë të ishullit.

  Pushime Copenhagen

  Kopenhagë, Danimarkë

  Ky kryeqytet danez i adhurueshë është i njohur për kanale tërheqëse me ngjyra të ndryshme, muzeume shkëlqyeshme në nivel botëror dhe ushqim të shijshëm. Vizitoni bregun e Nyhavn ose bëni një udhëtim me anije në të gjitha tre liqenet e Kopenhagës: Peblinge, Sankt Jørgens dhe Sortedams!

  Pushimi chiang mai

  Chiang Mai, Tajlandë

  Ky qytet në veri të Tajlandës njihet për atmosferën e ndezur, tempujt e lashtë dhe ushqimin e shijshëm. Vizitoni tempullin Wat Chedi Luang, merrni një klasë gatimi, ose shkoni në një udhëtim nëpër pyje.

  Pushimi cape town

  Cape Town, Afrika e Jugut

  Ky qytet i gjallë nën këmbët e malit Table ka diçka për të ofruar çdo personi. Vizitoni Portin e Ujërat Vitoria & Alfred, merrni një teleferikë deri në krye të malit Table, ose shkoni në një safari për të parë luanët, elefantët dhe faunën.

  Pushimi Bali

  Bali, Indonezi

  Kjo ishull indonezian njihet për plazhet e tij të mahnitshme, fushat e ullinjve të gjelbërta dhe tempujt e lashtë. Pavarësisht nëse dëshironi të eksploroni çuditëritë natyrore të ishullit me skuterë motorikë ose thjeshtë të relaksoheni në plazh dhe të shijoni perëndimin e diellit, në Bali asgjë nuk është e pamundur!

  Pushime Maldive

  Maldives

  Ky komb ishujsh në Oqeanin Indian është i njohur për plazhet me rërë të bardhë, ujërat e qartë si kristali dhe vilat mbi ujë. Notimi, stërvitja në diell dhe snorkelingu në ujërat e ngrohtë janë disa nga aktivitetet standarde (por jo më pak të paharrueshme!) që mund të provoni. Në mbrëmje, shijoni një darkë romantike në një nga shumë restorantet e ishullit mbi ujë.

  Pushime Marthas

  Martha’s Vineyard, Massachusetts, SHBA

  Ky ishull pranë bregut të Massachusetts është i njohur për plazhet e bukura, fshatrat e veçanta dhe ushqimin e shijshëm detar. Ka thënë se ostrigat janë një afrodiziak natyral, nëse ju duhet një ndihmë! Kaloni pasdite tënotoni si një sirene, gatisni nën diell si një sallam i skuqur dhe kërruso përreth ishullit si një kampion i Turneisë së Francës!

  Pushimet San Miguel de Allende

  San Miguel de Allende, Meksikë

  Ky qytet kolonial i njihet për ndërtesat e ngjyra të ndryshme, rrugicat me gurë dhe skena arti të gjalla. Sipas shumicës së vlerësimeve, kjo konsiderohet si qyteti më i bukur në Meksikë. Kaloni ditët tuaj duke eksploruar galeritë dhe muzet e shumta të qytetit ose thjesht duke ecë rrugëve dhe duke i vënë veshin atmosferës.

  spot_imgspot_img