9.8 C
Switzerland
More

  Një udhëzues i shpejtë për një pamje seksi

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Kur ju dhe partneri juaj ndiheni si shokë dhome

  Modeli i tërheqjes reciproke dhe si çiftet mund ta...

  Shkenca thotë që të mos flini tepër gjatë fundjavës

  Vonesa sociale nga ndryshimi i kohës së zgjimit mund...

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Teilen

  Smokey Eyes: Joshja e përjetshme në repertorin tuaj të make-up-it

  Smokey eyes janë një evergreen i vërtetë kur bëhet fjalë për një pamje joshëse dhe sensuale. Por a e dini se mund ta bëni këtë pamje edhe më mahnitëse? Ne kemi disa truke të shpejta rrufe në mëngë dhe ju tregojmë se si, me pak kohë dhe përpjekje shtesë, mund ta çoni atë Smoy Eye në nivelin tjetër. Në fund të fundit, kush i thotë jo edhe më shumë efektivitetit dhe ekspresivitetit?

  Smokey Eyes: Elegancë e përjetshme për çdo rast

  Smokey eyes janë klasikja e përjetshme në mesin e tendencave të make-up-it dhe janë vendosur fort në shumë repertoarë të grimit në mbarë botën. Me këtë pamje, ne vëmë në skenë sytë tanë me mjeshtëri dhe lëmë të shkëlqejë bukuria jonë individuale.

  Aktorja Kristen Stewart (25) së fundmi e dëshmoi këtë në sfilatën e modës në Paris nga Chanel. Qoftë i theksuar në mënyrë delikate apo plot joshje – me pamjen smokey eye, vendimi është i yni! Por disa gra hezitojnë sepse pamja e supozuar e përpunuar mund të jetë një pengesë.

  Megjithatë, ekziston një zgjidhje e thjeshtë – me Smokey Eyes 1.0. Gjithçka që na nevojitet është një kajal e lehtë për t’u përzier, dy ngjyra dhe një furçë e përshtatshme. Rastësisht, mbretëresha egjiptiane Nefertiti e vlerësoi tashmë efektin e një eyeliner të aplikuar në mënyrë perfekte. Ne kemi bashkuar udhëzuesin përfundimtar të Smokey Eyes për ju. Ne themi: Le të fillojmë!

  Smokey Eyes: Pamja perfekte për çdo rast

  Smokey eyes janë zgjedhja perfekte për çdo rast, stilin e veshjes dhe personalitetin. Qoftë në ije dhe rinore apo të sofistikuara dhe klasike – ky grim sysh jep elegancë dhe shkathtësi. Por kush thotë se duhet të presim deri në mbrëmje për të tronditur Smokey Eyes? Një version i tonifikuar ju lejon të shkëlqeni po aq shumë gjatë ditës. Përdorni tone më të buta dhe aplikoni më pak hije për të arritur ekuilibrin e përsosur të dramës dhe butësisë.

  Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se errësira e tepërt ndonjëherë mund të jetë dërrmuese dhe të bëjë që fytyra juaj të duket e ashpër e panevojshme. Provoni ngjyra të ndryshme dhe zbuloni se cilat i përshtaten më mirë fytyrës dhe lëkurës suaj. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet nëse ngjyrat prodhojnë një efekt të ngrohtë apo të ftohtë për të siguruar që ato të theksojnë fytyrën tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme.

  Ein schneller Guide zum sexy Look_03

  Pavarësisht nga forma e fytyrës tuaj – qofshin të rrumbullakëta, ovale apo të zgjatura – Smokey eyes theksojnë sytë tuaj dhe i japin fytyrës një kontur të veçantë. Intensiteti dhe vendosja e linjës kajal ju lejon të ndryshoni në mënyrë delikate profilin tuaj të fytyrës dhe të theksoni bukurinë tuaj natyrore.

  Shtoni një kthesë të re emocionuese në repertorin tuaj të pamjeve të grimit dhe provoni sytë smokey për veten tuaj. Ju premtojmë se pamja juaj do të jetë e paharrueshme dhe joshëse!

  Truke të thjeshta për sytë natyralë smokey

  Smokey eyes nuk duhet domosdoshmërisht të duken të dukshëm dhe të panatyrshëm – përkundrazi! Një variant i matur dhe delikate është absolutisht i përshtatshëm për përdorim të përditshëm dhe mund të zbatohet lehtësisht. Kjo teknikë thekson zonën e syve në mënyrë elegante dhe natyrale pa e tepruar. Zgjedhja perfekte për ata që duan një prekje natyrale. Fillimisht filloni me një bazë të butë të të gjithë qepallës në ngjyrën tuaj të preferuar të çelur. Nëse jeni duke kërkuar për frymëzim për të gjetur ngjyrën që do të theksojë më mirë sytë tuaj, kjo është shumë mirë.

  Ein schneller Guide zum sexy Look_02

  Çojeni lojën tuaj me sy në nivelin tjetër me Dramatic Smokey Eyes

  Për një look befasues smokey eye, ju duhet set-up perfekt: kajal ose eyeliner në kombinim me rimel në nuanca të ndryshme. Për një stadim mjeshtëror të zonës së syve, ju rekomandojmë të zgjidhni një ngjyrë të hapur dhe të errët dhe t’i përzieni ato me mjeshtëri. Me këtë truk ju krijoni një efekt tranzicioni pa probleme dhe krijoni një harmoni të përsosur midis ngjyrave. Kështu vijnë sytë tuaj!

  Ein schneller Guide zum sexy Look

  Për efektin e fundit wow të syve të famshëm smokey, është absolutisht thelbësore të theksoni cepat e syve dhe rrudhat me ngjyra të errëta. Kjo është mënyra e vetme se si mund të krijojmë një pamje të papërmbajtshme joshëse. Një eyeliner dramatik është qershia mbi tortë dhe ne mund të lëshojmë avull dhe të jemi krijues me lapsin kajal. Lërini sytë të flasin dhe lërini përshtypjen me Smoy eyes të skenuar në mënyrë perfekte!

  spot_imgspot_img