9 C
Switzerland
More

  Shumëllojshmëri shumëngjyrëshe: tendencat e manikyrit për vitin 2023

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Shumëngjyrësh dhe me shkëlqim: revolucioni i manikyrit të sezonit të ri

  Manikyri po i mban pezull të gjitha fashionistet këtë vit dhe po kalon në qiell si trendseter! Ka diçka për çdo shije në paletën e ngjyrave: tonet e ndritshme, të fuqishme, nuancat delikate pastel dhe ngjyrat metalike shkëlqyese magjepsin majat e gishtave. Por cilat ngjyra janë të domosdoshmet e sezonit? Dhe cilat marka mbajnë premtimin e tyre për cilësi? Ylli ofron një përmbledhje gjithëpërfshirëse!

  Në vitin 2023, bota e thonjve do të kënaqet me tendencat emocionuese dhe të guximshme. Nga ngjyrat e theksuara deri tek modelet ekstravagante, gjithçka është aty për të tërhequr vëmendjen te thonjtë. Tendencat më të fundit të manikyrit do të sfidojnë dhe befasojnë botën e artit të thonjve. Ylli ju çon në një udhëtim frymëzues përmes tendencave më emocionuese të thonjve dhe ju jep këshilla se si të krijoni një manikyr të përsosur në shtëpi. Le t’ju frymëzojmë dhe t’u japim thonjve tuaj atë diçka shtesë!

  Hap pas hapi tek thonjtë e manikyruar: manikyrja perfekte

  Manikyri është një hap i rëndësishëm në kujdesin dhe përkëdheljen e duarve tuaja në mënyrën më të mirë të mundshme. Para se të aplikohet manikyri, thonjtë duhet të trajtohen tërësisht. Në fund të fundit, të gjithë duam thonj të rregulluar, madje edhe thonj. Një manikyr profesional fillon me një pastrim dhe lyerje të plotë të thonjve për t’u siguruar që ato të jenë perfekte në formë dhe gjatësi. Kutikulat dhe kallot hiqen më pas për të krijuar një shtrat të lëmuar dhe të barabartë të thonjve. Kjo është baza perfekte për një punim mbresëlënës të manikyrit! Pra, trajtojini vetes një manikyr profesional dhe ndjehuni si mbretëresh!

  Thonjtë neon: look-u më trend i verës

  Këtë vit, një trend i ngjyrave ka pushtuar botën e modës dhe mediat sociale që me të vërtetë po kthen kokën – ngjyrat e guximshme. Në sektorin e manikyrit dominojnë tonet e forta dhe të ndezura dhe vendosin standardin. Sidomos ngjyrat neoni si portokallia, roza dhe jeshile janë të preferuarat absolute. Qoftë për verë, festa apo festivale – këto ngjyra të modës të manikyrit janë një domosdoshmëri.

  Në mënyrë që rezultati të jetë vërtet perfekt, është e rëndësishme të aplikoni manikyrin në mënyrë të barabartë dhe me kujdes dhe ta lini të thahet mjaftueshëm. Dhe sigurisht që thonjtë tuaj duhet të jenë në gjendje të shëndetshme në mënyrë që të nxjerrin në pah manikyrin në avantazhin e tij më të mirë. Trajtoni thonjtë tuaj me një freskim emocionues të ngjyrave dhe jepini pamjes suaj një pjesë shtesë të ekstravagancës!

  Hapësira negative: Ndjesia më e fundit e artit të thonjve

  Në sektorin e lulëzimit të manikyrave, “dizajni negativ i hapësirës” është vendosur si i domosdoshëm. Këtu, vetëm disa pjesë të thonjve ngjyrosen, ndërsa pjesët e tjera mbeten të lira, duke rezultuar në një dizajn origjinal dhe kreativ. Ky trend është jashtëzakonisht i gjithanshëm dhe mund të përshtatet me çdo stil dhe çdo rast. Rezultati përfundimtar është i thjeshtë, por elegant. Në veçanti, nuancat pastel janë perfekte për të krijuar pamje delikate. Ky trend popullor nuk është vetëm minimalist, por edhe absolutisht në modë.

  Në shtigjet me gaz: Bota e artit të thonjve

  Bota e artit të thonjve është më emocionuese dhe magjepsëse se kurrë më parë! Me rhinestones me gaz, perla dhe elementë të tjerë dekorativë, çdo gozhdë bëhet një vepër mahnitëse arti, e përkryer për raste të veçanta ose një natë emocionuese në qytet. Ngjyrat dhe përmasat e magjisë shkëlqyese ofrojnë mundësi të pafundme për dizajne individuale – nga thekse delikate në thonj individualë deri te pikat tërheqëse të syve në të gjithë gishtat. Me thonj vezullues jeni të përgatitur mirë për çdo rast! Jepuni thonjve tuaj “wow” që meritojnë dhe lërini përshtypje të gjithëve rreth jush!

  Faktori i shkëlqimit: Si shtresa e sipërme e çon manikyrin tuaj në një nivel të ri

  Më në fund, sigurisht, nuk duhet harruar mbreti i domosdoshëm i aplikimit të manikyrit – shtresa e sipërme! Ky produkt i vogël mrekullibërës jo vetëm që i jep manikyrit tonë një sipërfaqe mahnitëse dhe me shkëlqim, por gjithashtu mbron nga armiqtë e përditshëm si uji dhe gërvishtjet. Ekzistojnë lloje të ndryshme të veshjeve të sipërme – nga tharja e shpejtë deri te opsionet e fokusuara në shëndetin. Ju gjithashtu mund të zgjidhni midis varianteve mat ose me shkëlqim. Megjithatë, gjëja më e rëndësishme është që shtresa e sipërme të përputhet në mënyrë të përkryer me thoin tuaj të lyer për të arritur efektin optimal. Nëse synoni një dizajn të përsosur të thonjve, nuk duhet të bëni kurrë pa përdorur një shtresë të sipërme. 2023 do të jetë një vit emocionues për dizajnin e thonjve pasi ka mënyra të pafundme për t’i lënë thonjtë tanë të shkëlqejnë në mënyra elegante. Zgjidhni një pamje në modë për të shprehur stilin tuaj unik dhe për t’i bërë thonjtë tuaj tërheqës të lakmuar.

  spot_imgspot_img