12.4 C
Switzerland
More

  Arti i propozimit!

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Lumturia që kërkoni është tashmë këtu!

  Kam qenë një kërkues i lumturisë për shumë, shumë...

  Zakonet që njerëzit më të lumtur i bëjnë çdo mëngjes

  Si të përgatisni veten për një ditë plot gëzim,...

  Jeta është e shkurtër, Jetoje Tani

  Kuptimi i kohës së bashku Djali im ishte i sëmurë...

  Pse gënjejmë veten!

  Të gjithë ne mashtrojmë veten. Mendjet tona shpesh deformerin...

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Teilen

  Si të planifikoni propozimin perfekt për martesë pa bërë gabimet tipike

  Jamie Valentino është një ekspert i propozimeve për martesë në Paparazzi Proposals, i cili ka ndihmuar mbi 200 çifte të gjejnë momentin e tyre perfekt. Tani ai ndan përvojën dhe ekspertizën e tij të vlefshme me Business Insider. Xhemi njihet për qasjen e tij pasionante dhe të ndjeshme ndaj çdo propozimi, të cilin ia përshtat çiftit për të krijuar kujtime të paharrueshme. Ai i ka zotëruar truket dhe gabimet që mund të dalin kur planifikon një propozim martese dhe di saktësisht se si t’i zotërojë ato.

  Heiratsantrag

  Në një botë plot me propozime klishe dhe të standardizuara, Jamie vlerëson origjinalitetin dhe kreativitetin. Qoftë një shëtitje romantike në plazh apo një udhëtim spektakolar – ai gjen gjithmonë një ide unike për propozimin që i është përshtatur posaçërisht çiftit. Megjithatë, ai ka vërejtur se shumë njerëz priren të fokusohen në ide ekstravagante, duke anashkaluar mundësinë e një plani më të thjeshtë. Shpesh neglizhohet të merren parasysh dëshirat dhe preferencat e partnerit dhe t’u kushtohet vëmendje e duhur.

  Jamie Valentino ka demonstruar pasionin e tij për krijimin e propozimeve unike për martesë dhe tani po ua kalon atë të tjerëve. Ekspertiza dhe eksperienca e tij janë të paçmueshme për të krijuar momentin perfekt për një çift që do të mbahet mend përgjithmonë.

  Këshillat më të mira për një propozim martese të paharrueshme

  Gjatë gjithë karrierës sime kam takuar çifte të shumta që u martuan në momentet e dashurisë – shumë prej tyre gra dhe disa burra. Rrugëtimi im i veçantë filloi në Paparazzi Proposals, një kompani e specializuar në bërjen e propozimeve për martesë të paharrueshme. Dhe unë pata fatin të isha pjesë e ekipit që ndihmoi për të sjellë njohjen kombëtare të kompanisë, duke përfshirë mbështetjen e një shfaqje televizive të suksesshme të quajtur Shark Tank. Prej vitesh ne kemi mbështetur çiftet e dashuruar për të përmbushur dëshirat e tyre unike të fejesës – nga planifikimi deri te zbatimi. Pasioni im për romancën dhe përkushtimi ndaj skenës perfekte më ka ndihmuar gjatë tre viteve të fundit të ndihmoj shumë çifte të lumtura të sjellin imagjinatën e tyre në jetë në një mënyrë kreative dhe realiste – të kapur nga një fotograf i fshehur që kap çdo moment emocional.

  Heiratsantrag

  James Ambler, themeluesi i Paparazzi Proposals dhe mendja krijuese pas fotografisë së befasishme, ishte mentori im personal kur ishte fjala për romancën. Një nga mësimet e tij më të rëndësishme: Romanca nuk duhet të përkufizohet me klishe. Sepse qëllimi ynë nuk ishte të replikonim momentin e përsosur të filmit, por të krijonim dhe kapnim një përvojë të paharrueshme në një mënyrë realiste. Si një planifikues me përvojë i propozimit për martesë, e di se shumë njerëz bien në të njëjtat kurthe kur planifikojnë fejesën e tyre. Për ta bërë fejesën tuaj një moment të paharrueshëm, sot dua t’ju tregoj pesë gabimet më të zakonshme që duhen shmangur përpara se t’i kërkoni dorën të dashurit tuaj.

  Blloku i kreativitetit? Kështu ju merrni ide të reja për botën tuaj të fantazisë

  Kur bëhet fjalë për propozimet për martesë, ne shpesh nuk jemi aq kreativë sa mendojmë se jemi. Më në fund, ne mund ta gjurmojmë ritualin në vitin 1477 në Romë, kur Archduke Maximilian i Austrisë e befasoi Marinë e Burgundisë me një unazë diamanti – që besohet të jetë e para e këtij lloji. Ka kaluar pak kohë që kur filloi kjo traditë.

  Heiratsantrag

  Por, për të qenë i sinqertë, kush mund t’i fajësojë klientët kur ata dëshirojnë diçka unike? Por në vend që të fiksohemi për të krijuar diçka krejtësisht të re, le të përqendrohemi në atë që është më e vlefshme për partnerin dhe marrëdhënien tonë. Në fund të fundit, nuk duhet të jetë diçka e jashtëzakonshme. Në fund të fundit, fejesa ka një simbolikë dhe domethënie kaq të lartë, saqë do të jetë unike për partnerin tonë në këtë moment.

  Më pak është më shumë: Si një atmosferë e keqe mund të rrisë romancën

  E kuptoj që ju ëndërroni për një fejesë spektakolare. Kush nuk do të donte të ulej në një helikopter të rrethuar nga petale trëndafili dhe qirinj në formë zemre? Megjithatë, nuk është e rëndësishme vetëm krijimi i një skene të përsosur. Bëhet fjalë për vetë momentin, i cili vjen nga zemra dhe është autentik. Së bashku do të gjejmë një mënyrë krijuese dhe inteligjente për ta bërë këtë moment të paharrueshëm që i përshtatet në mënyrë të përkryer marrëdhënies suaj. Gjestet e vogla si bërja e një zemre nga petalet e trëndafilit dhe ndezja e qirinjve LED mund të jenë po aq efektive sa paraqitjet spektakolare të të famshmëve.

  Si një koordinator eventesh, mund të them se vendet publike si parqet dhe plazhet janë shpesh vendet më të mira për të propozuar në mënyrë romantike. Ka diçka magjike që e bën përvojën të paharrueshme. Por gjëja më e rëndësishme për çdo propozim është lidhja e pamohueshme e çiftit dhe lumturia ngjitëse. Kjo është ajo që shkrin zemrat e njerëzve, jo inskenimi.

  Pse delegimi është çelësi për performancë më të mirë

  Duhet të ndaloni së luajturi heroin e vetmuar të historisë suaj të fejesës, veçanërisht kur kjo ju shkakton dhimbje koke. Nuk është as e nevojshme dhe as e mençur t’i nënshtrohesh këtij presioni. Nëse keni nevojë për ndihmë, duhet të jeni të gatshëm ta pranoni atë – qoftë nga miqtë, familja, apo ndoshta edhe një planifikues profesionist dasmash. Është absolutisht në rregull të kesh mbështetje për ta bërë fejesën dhe dasmën tënde pa stres dhe të paharrueshme.

  Zgjedhja e mbështetjes së duhur është sigurisht e rëndësishme, por nuk tregon dobësi nëse nuk doni të bëni gjithçka vetë. Në vend të kësaj, kur kërkoni ndihmë, kjo flet për mençurinë dhe aftësinë tuaj për të komunikuar nevojat tuaja. Le të kujtojmë: Një martesë e suksesshme kërkon shumë aftësi organizative dhe pjekuri. Prandaj, një martesë e menduar mirë dhe e planifikuar me kujdes është një hap i rëndësishëm drejt një martese të lumtur.

  Qëllimi ynë është t’ju inkurajojmë dhe t’ju tregojmë se nuk ka turp të kërkoni ndihmë nëse kjo mund të përmirësojë fejesën dhe martesën tuaj. Pra, merrni mbështetje dhe shijoni udhëtimin e mrekullueshëm drejt martesës!

  Pse duhet të ndani momentet tuaja së bashku

  Një klient i imi kishte një ide jashtëzakonisht romantike: ai donte t’i propozonte të dashurës së tij pas një shëtitjeje. Dhe jo vetëm kaq – ata tashmë e kishin ecur këtë rrugë së bashku në takimin e tyre të parë. Kujtimi i ditëve të tyre të hershme dhe mjedisi idilik natyror duhet ta bëjnë aplikacionin të paharrueshëm. Si krijues, zemra më rrihte më shpejt në këtë ide.

  Por më duhej t’u theksoja klientëve të mi se shumë njerëz nuk duan më një sesion fotografik pas një ecjeje prej disa kilometrash në temperatura të nxehta. Sidomos jo nëse është pjesë e paketës së rezervuar. Por klienti im u nguli këmbë: për të, e vetmja gjë që vlente ishte vlera sentimentale e këtij vendi, pavarësisht se si dukeshin në foto. Unë e respektoj shumë atë vendim.

  Por kur takova influencuesin e klientit tim, pashë menjëherë se ajo kishte një mendim tjetër. Ajo dukej e zhgënjyer dhe e mërzitur në një mënyrë që unë rrallë e kisha parë – sikur ai t’i kishte kërkuar asaj t’i nënshtrohej një sprove. Më duhej të përdorja fuqitë e mia krijuese dhe inteligjente të planifikimit për të gjetur një zgjidhje që respektonte vendndodhjen me vlerë sentimentale dhe ndjeshmërinë e ndikuesit. Në fund ata ishin të dy të lumtur dhe unë e kisha vërtetuar edhe një herë se sa e rëndësishme është të përfshihen nevojat dhe emocionet individuale në projekte krijuese.

  Si të kapërceni nervozizmin dhe të qëndroni të relaksuar

  Nëse vendndodhja ku dëshironi të propozoni nuk është e qartë në shikim të parë, nuk keni nevojë të shkoni menjëherë në modalitetin e sulmit dhe të filloni propozimin tuaj. Mundohuni të shijoni me vetëdije momentin dhe përfshihuni në vend që të vazhdoni shumë me nxitim. Uluni, flisni nga zemra dhe prisni derisa të jeni gati përpara se të vendosni dorën në xhep dhe t’i propozoni partnerit tuaj. Është e rëndësishme ta ekzekutoni aplikacionin me kujdes dhe zell në mënyrë që të ruajë vlerën e tij. Lërini emocionet t’ju udhëheqin dhe mënyra se si propozoni do të jetë e paharrueshme.

  spot_imgspot_img