13.1 C
Switzerland
More

  Kur ta gjeni dikë të çuditshëm, qëndoni me ta

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Hapat që duhet të ndërmerrni para divorcit

  Realiteti i divorcit në martesat moderne Në martesat moderne, koncepti...

  Teilen

  Ata janë të pa parashikueshëm, impulsive dhe asnjëherë të mërzitshëm.

  Nëse partneri jot del nga norma, je i lumtur! Gjeni dikë që nuk i intereson çfarë mendojnë të tjerët. Shfrytëzojnë lirinë, janë tejet të paparashikueshëm dhe kurrë të mërzitshëm. Të tillët janë çuditëritë e tua, por mbajini fort!

  Cuditshem 02

  Këtu janë 8 arsye pse keni fat që jeni në një marrëdhënie me një person të çuditshëm.

  Si ta kuptoni kur takoni “zogun e çuditshëm” të ëndrrave tuaja? Ata do të jenë ndryshe nga kushdo që keni njohur më parë. Ju do t’i gjeni tërheqës dhe ata do t’ju sjellin surpriza. Fillimisht, sjellja e tyre mund t’ju shqetësojë, por me kalimin e kohës, ju do të kuptoni se nuk mund të jetoni pa to. Pikëpamjet e tyre të reja do t’ju ndihmojnë të shikoni botën ndryshe. Kjo përvojë jashtëzakonisht ndryshon jetën tuaj.

  Konfliktet do të jenë të egëra, por do të mësoni të adaptoheni.

  Pa dyshim, si dy njerëz me personalitete dhe interesa të ndryshme, do të hasni konflikte në marrëdhënien tuaj. Por në vend të të ndërruarit për të njëjtat gjëra çdo herë, do të gjeni veten duke mos pajtuar për gjëra të reja dhe ndryshe. Por në përgjithësi, kjo do t’ju ndihmojë të rriteni si individë.

  Partneri juaj kurrë nuk do të përpiqet të ju ndryshojë.

  Duke nisur nga marrëdhënia, ata nuk kanë asnjë pritje ndaj jush. Filozofia e tyre në jetë është të lënë që të ndodhë çdo gjë, dhe të shpresojnë që të funksionojë për të mirën. Ata kurrë nuk do t’ju thonë se si të visheni ose si të veproheni; mund të jeni të lirë në frymën tuaj… ose jo!

  Nuk mund të zëvendësohen

  Paralajmërohuni: nëse ndaheni parakohe, asnjë person që do të jeni bashkë më nuk do t’iu ngjajë kurrë atyre. Është e rrallë të gjeni dikë që do t’ju mësojë aq shumë për botën dhe për vetveten sa njeriu ekscentrik me shpirt të lirë me të cilin jeni aktualisht.

  Nuk ka nevojë të shqetësoheni se ata do të jenë të varur prej jush

  Çuditëritë me shpirt të lirë jo vetëm që dëshirojnë që ju të jeni të lirë të jeni vetvetja, por ata gjithashtu ju inkurajojnë për të bërë këtë. Nëse dëshironi të shkoni në një udhëtim vetëm nëpër Evropë ose të takohesh me miqtë për të pirë diçka, kurrë nuk do të shqetësoheni se partneri juaj do të ndiejë xhelozinë ose do të kërkojë që t’i braktisni planet tuaja për të qëndruar me ta. Ata ju besojnë dhe nuk kanë asnjë pasiguri në lidhje me marrëdhënien.

  Ata janë të përkushtuar ndaj jush

  Në anën tjetër, kur planifikoni një mbrëmje “vetëm ne dy do të keni vëmendjen e plotë të tyre. Ata do të krijojnë gjëra të imagjinueshme për t’u bërë, qofshin ato të lidhura me dalje në ndonjë evenement ose për t’ju përgatitur një darkë romantike në shtëpi.

  I çuditëshmi ju ndihmon të çlironi të gjitha ëndrrat dhe mundësitë kreative të tua.

  A ka ndonjë gjë të çuditshme dhe të rastësishme që gjithmonë ke dashur ta realizosh, por nuk e ke bërë kurrë sepse partnerët e mëparshëm të të heqin dorë nga ideja? Kjo nuk ndodh kur je duke takuar një ekscentrik. Ata duan që ti ndjekësh ëndrrat e tua. Në fakt, ata praktikisht të thërrasin të shkëputesh nga cilado gjë që të ka ndaluar deri më tani.

  Ata kurrë nuk të gjykojnë

  Një ekscentrik dëshiron që ti jesh po aq çuditshëm saç ishin ata. Ata janë gati të ndihmojnë për të nxjerrë fuqinë tuaj të veçantive, idiosinkrazive dhe obsessioneve të fshehura. Nuk ka nevojë kurrë të fshehni këto aspekte për ta!

  Ata do t’ju tregojnë se jeta është shumë e shkurtër për të marrë gjithçka seriozisht.

  Një partner ekscentrik beson se gjetja mënyrave për të qeshur për gjërat është mënyra më e mirë për të ndierë lumturinë dhe kënaqësinë. Kur e merrni çdo gjë shumë seriozisht, ndjeni kaq shumë stres i panevojshëm. Sfundja, bota është një vend i çuditshëm, kështu që është më e mirë të pranoni momentet me humor!

  spot_imgspot_img