9 C
Switzerland
More

  Testi përfundimtar: A mund ta shpëtojë akulli lëkurën tuaj?

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Lamtumirë rrathët e zinj: kështu gratë i luftojnë lehtësisht dhe me çmim të ulët

  Për vite me radhë, gratë janë mbështetur në një truk të lirë dhe të thjeshtë për të luftuar rrathët e zinj: akulloren. Në vend që të shpenzojnë shumë para për kremra të shtrenjtë, ata thjesht futen në frigorifer dhe nxjerrin një kub akulli. Me këtë metodë të thjeshtë, sytë e lodhur mund të freskohen dhe të bëjnë të shkëlqejnë në asnjë kohë. Një këshillë e lirë e brendshme për të cilën tani betohen shumë gra.

  Arma mrekulli bërse: Akulli jo vetëm që ndihmon me dhimbjen, por edhe me kujdesin e lëkurës

  Masazhi me akull është provuar të jetë një metodë e provuar kundër dhimbjeve të qafës dhe shpinës. Por a e dini se akulli është gjithashtu një mjet i vërtetë i gjithanshëm në kujdesin e lëkurës?

  Akulli mund të bëjë mrekulli, veçanërisht për sytë e fryrë ose rrathët e errët poshtë syve. Ftohtësia e akullit siguron që lëngu i tepërt të derdhet nga sistemi limfatik, gjë që mund të zvogëlojë ënjtjen.

  Kann Eis deine Haut retten?_01

  Përdorimi i akullit poshtë syve mund të lirojë mbajtjen e lëngjeve, të largojë toksinat nga trupi dhe madje të sigurojë një efekt shtrëngues. Pra, akullorja nuk është vetëm një qetësues dhimbjesh, por edhe një perlë e çmuar për kujdesin e lëkurës tuaj.

  Qëndrimi i ftohtë: pse terapia me akull mund të jetë zgjidhja për problemet e lëkurës

  Për ata që vuajnë nga aknet ose rosacea, zgjidhja e problemeve të tyre mund të vijë nga një burim i papritur: terapia me akull. Trajtimet me akull mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit që shkakton ato probleme të bezdisshme të lëkurës, duke përmirësuar kështu pamjen e lëkurës.

  Potenciali forcues dhe zbutës i akullit mund të minimizojë dukshmërinë e poreve dhe të largojë sebumin e tepërt. Një trajtim me akull madje mund të ndihmojë në heqjen e shtresës sipërfaqësore të qelizave të vdekura të lëkurës dhe të inkurajojë rritjen e qelizave të reja dhe të shëndetshme të lëkurës.

  Kann Eis deine Haut retten?_01

  Pse të mos lejoni që kjo terapi inovative t’ju bindë dhe të shijoni një çehre më të bukur dhe më të shëndetshme? Provojeni sot!

  Sekreti i lezetshëm i një fytyre rrezatuese: masazh fytyre me akull

  A e dini se një masazh me akull është një mënyrë freskuese dhe gjallëruese për të rinovuar fytyrën tuaj? Por kini kujdes, sepse vendosja e akullit direkt në lëkurë mund të shkaktojë acarim. Në vend të kësaj, gjithmonë duhet të mbështillni kubat e akullit në një leckë të hollë përpara se të aplikoni lëvizje të buta rrethore në fytyrën tuaj.

  Kjo është një metodë ideale për kujdesin e fytyrës që mund të përdoret një herë në javë për të rigjallëruar dhe ndriçuar lëkurën tuaj. Por mbani në mend se vetëm akullorja nuk mund t’i zgjidhë të gjitha problemet e bukurisë.

  Është e rëndësishme t’i jepni trupit tuaj gjumë, ujë dhe ushqim të mjaftueshëm për të arritur rezultatet më të mira të mundshme. Çfarë po pret? Jepini lëkurës tuaj një gjallëri të re me një masazh freskues me akull!

  spot_imgspot_img