7.3 C
Switzerland
More

  Pse seksi në orën 7:30 është më i miri

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Bëni zgjedhje më të mira në ushqim!

  Vetëdija mund të ndihmojë në menaxhimin e një rredhe...

  Qëllimi i vërtetë i jetës

  Rregulla për një jetë më autentike, më të kuptueshme Filozofi...

  Teilen

  Seksi dhe gjumi: Si zgjimi herët mund të përmirësojë jetën tuaj të dashurisë

  Le të thyejmë së bashku tabunë rreth seksit dhe të fokusohemi në efektet pozitive të një puthjeje të veçantë. Një studim i fundit tregon se zgjimi herët do të thotë shumë më tepër sesa thjesht një ditë produktive. Por këtë herë nuk bëhet fjalë për praktikimin e rutinave të mëngjesit, por për rolin e dashurisë dhe intimitetit në zoologji.

  Eksperimenti mbi papagallët zbuloi se çiftet që përfshihen në sjellje çiftëzimi para lindjes së diellit, jo vetëm që kanë një shans më të lartë për riprodhim të suksesshëm, por gjithashtu tregojnë lidhje dhe kujdes më të mirë prindëror. Studimi tregon gjithashtu se nuk ka të bëjë vetëm me vetë aktin, por edhe puthjet dhe përqafimet para agimit kontribuojnë në efektet pozitive.

  Pse duhet ta kaloni jetën tuaj të dashurisë në seksin e mëngjesit

  Ekspertët e marrëdhënieve kanë një lajm emocionues për këdo që kërkon të përmirësojë jetën e tyre të dashurisë: planifikoni aktivitetin tuaj seksual në orën 7:30 të mëngjesit! Pse? Shumë lehtë. Në këtë kohë të ditës trupi ynë është në kulmin e energjisë dhe seksi i mëngjesit çliron endorfinë që na bëjnë të ndihemi të lumtur gjatë gjithë ditës. Kjo jo vetëm që ka një efekt pozitiv në gjasat tona për të përjetuar orgazma, por gjithashtu ka një efekt pozitiv në presionin e gjakut dhe nivelet e stresit. Me seksin e mëngjesit ne e nisim ditën më shpejt dhe më efektivisht dhe jemi thjesht më të lumtur në përgjithësi! Provoje!

  spot_imgspot_img