14.1 C
Switzerland
More

  Rëndësia e 6 ëndrrave seksuale të zakonshme

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Kur ju dhe partneri juaj ndiheni si shokë dhome

  Modeli i tërheqjes reciproke dhe si çiftet mund ta...

  Shkenca thotë që të mos flini tepër gjatë fundjavës

  Vonesa sociale nga ndryshimi i kohës së zgjimit mund...

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Teilen

  Këto janë 6 ëndrrat më të zakonshme seksuale dhe pse janë të rëndësishme:

  Kur një person ëndërron për seks, shumë herë mendon se është diçka e turpshme ose e gabuar, por kjo nuk është e vërtetë. Ëndrrat seksuale janë të zakonshme dhe mund të tregojnë për ndjesi të ndryshme, siç janë pasioni, dëshira për të eksploruar, ndjenja e fuqisë, etj.

  Endrra

  Kur shohë në ëndërr sikur unë ose i dashuri im po më tradhtojnë?

  Nëse dëshiron që marrëdhënia jote të ecë pa pengesa, atëherë është koha që të vendosësh të mbash shënime. Nëse ëndërron këtë, kjo nuk do të thotë se je e pasigurtë, por në fakt, truri yt po të thotë se duhet të bësh më shumë për të fortifikuar lidhjen tuaj. Komunikimi është kyçi, kështu që nuk ngurro të bisedosh me partnerin tënd rreth çdo çështjeje dhe dyshimi që mund të kesh. Dhe mos harro, një ton rezultati profesional është thelbësor për të arritur suksesin në marrëdhëniet!

  Kur ti po udhëheq mbi të tjerët ose ata po udhëheqin mbi ty?

  Një problem i madh në jetën tënde është kontrolli i situatave të ndryshme që hasesh në punë dhe marrëdhëniet me njerëzit dhe mjetet rreth teje. Nuk duhet të neglizhosh këta problem, por të mendojsh në mënyrë të zgjuar dhe krijuese për t’i zgjidhur ato.

  Po shijon një gjumë me një person për të cilin ndjen ndalim në jetën reale?

  Ky është një mënyrë e frymëzuar mendërisht për të dalë në zbatim ndjenjat, tundimin dhe për t’i trajtuar ato me qetësi dhe zgjuarsi. Kjo nuk do të thotë që është e nevojshme të kryesh veprime të tilla me personin e pasionit të shoqes së ngushtë, por tregon një lidhje të jashtëzakonshme dhe një besim të fortë midis jush.

  Kur ëndrron që nuk po performon mirë në një skenë seksi?

  Shpeshherë, burrat frikësohen nga humbja e fuqisë seksuale dhe pasiguria në shtrat. Kjo është një situatë shumë e zakonshme dhe mund të ndodhë në gjithë jetën.

  Në fakt, ëndrrat që këta persona kanë mund të jenë të këtij lloji, pavarësisht nga problemet në fushën seksuale. Nëse ndodh që të kaloni një moment të vështirë në jetën tuaj, mund të shihni një ëndërr të tillë në mendjen tuaj. Në këtë rast, është e rëndësishme që të keni një qëndrim profesional ndaj situatës dhe të kërkoni ndihmë nëse është e nevojshme.

  Nëse në fantazitë tuaja erotike shihni ish partnerin tuaj?

  Shikoni në mënyrë të zgjuar këtë situatë – nuk është e nevojshme të mendoni se kjo është një shenjë që duhet të ktheheni me forcë bashkë për shkak se ai është shpirti juaj binjak. Realiteti është më i thjeshtë se kjo. Subkoshienca juaj e bën atë të kthehet në kujtesën tuaj, veçanërisht në ditët e veçanta që keni kaluar së bashku. Është koha që jepni përgjigje të drejta ndaj tyre dhe ta lini pas në mëngjes ëndrrën, pa ndjekur ndonjë ndjesi të tepërt.

  Ëndrra duke bërë grup seks?

  Kjo nuk është domosdoshmërisht shprehje e një fantazie seksuale. Njerëzit janë qenie sociale, kështu që nëse ke këtë lloj ëndrre, duhet ta shohësh si një sinjal paralajmërues për të lidhur me botën dhe jo për t’u mbetur vetëm.

  spot_imgspot_img