0.5 C
Switzerland
More

  Përfitimet befasuese të ngrënies së mollëve gjatë natës

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Çfarë duhet të shmangni kur partneri ju bezdis?

  Nëse në të vërtetë dëshironi që ata të ndryshojnë...

  Çfarë këshillojnë njerëzit që janë në lidhje për më shumë se 20 vite?

  Gjithmonë bëni komplimente për trupin e partnerit tuaj. Kemi parë...

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Teilen

  Një mollë në ditë para gjumit e mban mjekun larg

  Mendim i gabuar! Një mollë në mbrëmje nuk është absolutisht tabu – përkundrazi! Është një meze e lehtë e shëndetshme për të rimbushur trupin dhe mendjen tuaj para gjumit, pa e stërmbushur stomakun tuaj. Hapeni njëlëng molle me shije para se të strukheni nën mbulesa – trupi juaj do t’ju falënderojë me mirëqenie dhe shëndet!

  E shëndetshme dhe e shijshme: pse mollët janë të domosdoshme!

  Mollët janë me të vërtetë një frut mrekulli! Ato janë të mbushura me vitamina dhe minerale thelbësore si antioksidantë dhe polifenole, dhe më e mira nga të gjitha, ato janë praktikisht pa yndyrë. Vitamina C, një nga përbërësit e vlefshëm të mollës, ndihmon në uljen e presionit të gjakut, përmirësimin e frymëmarrjes dhe rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak.

  E gjithë kjo ju lejon të relaksoheni dhe të përjetoni një ndjenjë mirëqenieje. Molla gjithashtu përmban vitaminë B6, e cila mbështet djegien e yndyrës gjatë natës – një përfitim i madh për këdo që përpiqet të humbasë peshë.

  Warum ein Apfel_01

  Keni vështirësi për të fjetur dhe a ndiheni të shqetësuar në mëngjes? Atëherë ju rekomandojmë fuqimisht të hani një mollë para gjumit. Do të zbuloni se keni një natë të qetë dhe do të ndiheni të mbushur me energji ditën tjetër. Provojeni dhe befasoni veten se sa të mrekullueshme mund të jenë mollët!

  spot_imgspot_img