11 C
Switzerland
More

  Zakonet e vjetra për takimet që dëshirojmë të riktheheshin

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Takimet nga e kaluara që duhet të rikthehen!

  Kur isha unë” është një shprehje që të moshuarit e përdorin kur mësojnë të rinjtë të cilët me syrin e pleqve të tregojnë se sa bukur ishin gjërat kur Metallica ishte hit. Ndërsa ka një tendencë për të vuajtur nga retrospektiva e bukur, mund të bëhet një argument se kur vjen puna tek takimi, shpeshherë avancimet në teknologji nuk kanë çuar gjithmonë në përvoja më të mira.

  Cifti 10

  Veshja elegante për takimin

  A duhet vërtet të paraqitemi në një takim duke veshur bluza me kapuç dhe xhinse me vrima? Zotëri, çfarë ka keq të paktën të vishesh një këmishë? Zonja, një fustan veror i bukur është më i pëlqyeshëm se xhinse të shkurtra dhe papuça kur takohesh për herë të parë me një burrë. Është një rast i rëndësishëm që, nëse takimi ia del mbanë, mund të ndryshojë jetën. Pra, pse të mos vishemi sipas rregullave?.

  Sharmi mashkullor

  Ne e dimë që vajzat nuk janë të pafuqishme, krijesa të dobëta që nuk mund të funksionojnë përveçse dikush tjetër i bën të gjitha gjërat për to, por kjo nuk do të thotë që të gjitha praktikat e kavalerisë mashkullore duhet të zhduken.

  Në vend që të shkoni me makinen dhe të bëni zhurmë me kasetofonin ose t’i dërgoni një mesazh për ti treguar se keni arritur pranë shtëpisë së saj, këtu është një sugjerim i mirë: dalni nga makinë, ecni deri te porta e saj, shkoni dhe prekni zilin e derës, merrni një pozitë të këndshme, ecni me të drejtë drejt makinës suaj, hapni dhe mbyllni derën, dhe vazhdoni të keni një takim të bukur!

  Cifti 09

  Mos u shpërqendrohuni në telefona

  Do të fillonim me një sinjalizim paraprak: përdorimi i Facebook dhe një smartphone për të postuar një foto të viteve 1980 me titullin “pa asnjë smartphone në pamje” është absurde, dhe ironia duket se i humbet atyre që e bëjnë këtë postim. Sa i përket neve, teknologjia është shumë e mirë… por me disa kushte! Shfletimi i llogarisë suaj në Instagram ose përgjigjja në mesazhe kur duhet të jeni të fokusuar në njohjen e partnerit tuaj është sjellje shumë e keqe..

  Pritshmëritë për seks të menjëherëshëm dhe një marrëdhënie afatgjatë

  A jemi naivë, budallenjtë e pa shpresë që mendojnë se njerëzit duhet të kenë vetëm seks pas martesës? Sigurisht jo! Nuk ka asgjë të keqe në të bësh një “provë” për nëse e kuptoni siç e kemi parë gjithë ne! Por le të jemi të qartë: nëse e keni bindur veten se një takim i parë mund të konsiderohet i suksesshëm vetëm nëse përfundon me mëngjes në shtrat, do të përballesh me një dozë të fortë realiteti kur ai/a zhduket momentin që kanë mbaruar ato kokrra misri dhe kanë lënë apartamentin tënd.

  Nëse po përpiqesh të dërgosh një mesazh që je në kërkim të një marrëdhënie serioze, një aferë e shpejtë përcjell gjëra krejtësisht të kundërta.

  Një takim të vërtetë

  Të takohesh në një bar është ajo që bën me miqtë dhe kolegët… ose me një takim, kjo bën të kuptosh qe je dembel dhe se ka alternativa të ndryshme të një takimi.

  Bëj diçka të mirë si shëtiti në park, shkoni për patinazh në akull, ose çfarëdo tjetër!

  Të jesh i qartë për qëllimet tua.

  Siç kemi përmendur, seksi është natyral, por mos u bëni lojtar, Luaj, pa e bërë qartë se thjesht po kërkoni për tu argëtuar. Nëse ata janë të kënaqur me këtë, atëherë provoni. Thjesht disa njerëz shkojnë në takime, sepse, e dini, ata vërtet po kërkojnë dikë për tu plakur bashkë..

  spot_imgspot_img