5.3 C
Switzerland
More

  E mirë, faleminderit çokollatë

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Dashuria nuk mjafton

  Përtej dashurisë: zbulimi i vlerave të vërteta në marrëdhënie Në...

  Hiqni filtret dhe përdorni hile të thjeshta për të rritur shkëlqimin tuaj natyror

  Bukuria natyrore: si të shndërrosh vetë-besimin dhe elegancën autentike...

  A duhet ti jap fund kësaj marrëdhënie

  Vendimi për marrëdhënien është i juaji. Mos lejoni të...

  Fillerat dermal: trendi i ri në luftën kundër plakjes

  Fillerat dermal: sekreti i ri për anti-plakje dhe një...

  Elementi ndërtues ose shkatërrues i marrëdhënies

  Hapësira dhe ndërlidhja: Magjia e ndershëmërisë në lidhjet romantike Në...

  Teilen

  Chocolate Spa: Si kujdeset çokollata për lëkurën dhe trupin tuaj

  Jo vetëm shijet tona, por edhe lëkura dhe trupi ynë janë të brishta për çokollatë. Shija e hidhur e flavanolit dhe fuqia antioksiduese jo vetëm që kontribuojnë në shërimin, por edhe në mirëqenien. Sidomos varianti i errët ia vlen një “terapi me çokollatë” rigjeneruese.

  Për shkak të vetive të shumta pozitive, çokollata tani ka gjetur vendin e saj në kozmetikë dhe produkte për kujdesin e flokëve. Pra, trajtojeni veten me një copë çokollatë – shpirti dhe trupi juaj do t’ju falënderojnë!

  Sekreti i bukurisë së gjalpit të kakaos: lëkurë rrezatuese dhe flokë me shkëlqim

  Kakaobutter ist ein wahres Wundermittel, das sowohl für strahlende Haut als auch für glänzendes Haar sorgt. Besonders bei trockener und rissiger Haut sowie vor und nach dem Sonnenbaden ist sie eine ideale Pflege. Aber wussten Sie, dass Schokolade eine anregende und regenerierende Wirkung auf die Haut hat? Mit ihren antioxidativen Eigenschaften eignen sich Schokoladenbehandlungen perfekt für eine ganzheitliche Schönheitspflege.

  Gjalpi i kakaos është një produkt i vërtetë mrekulli që siguron lëkurë rrezatuese dhe flokë me shkëlqim. Është një kujdes ideal, veçanërisht për lëkurën e thatë dhe të plasaritur, si dhe para dhe pas banjove të diellit. Por a e dini se çokollata ka një efekt stimulues dhe rigjenerues në lëkurë? Me vetitë e saj antioksiduese, trajtimet me çokollatë janë perfekte për kujdesin holistik të bukurisë.

  Schön dank Schokolade_01

  Për ata që kërkojnë trajtime të veçanta, trajtimet kundër celulitit me çokollatë janë jashtëzakonisht të njohura. Ato përmbajnë përbërës të tillë si kafeina, teobromina dhe triptofani, të cilët kanë efekte tonike, lipolitike dhe kulluese. Çokollata nuk ndihmon vetëm me celulitin, por edhe me dhimbjet e kokës, si maskë flokësh, si ilaç për një zemër të shëndetshme dhe madje edhe me problemet para menstruacioneve. Dhe mos harroni: çokollata konsiderohet gjithashtu një nga afrodiziakët më të njohur – krijon një ndjenjë kënaqësie, përmirëson disponimin dhe stimulon libidon.

  Si përmbledhje, nëse jeni duke kërkuar për kujdes holistik të bukurisë, atëherë trajtimet me çokollatë dhe kozmetika me bazë çokollate janë një zgjedhje ideale. Hiqni dorë nga kremi dhe ëmbëlsirat me çokollatë dhe në vend të kësaj trajtojini vetes një masazh ekskluziv me çokollatë ose hani me çokollatë me moderim. Bukuria dhe kënaqësia mund të kombinohen në mënyrë perfekte!

  spot_imgspot_img