9 C
Switzerland
More

  Gati për verën: Si të keni të pasme të forta me vetëm 4 ushtrime

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Të pasme perfekte mbrenda katër mureve të shtëpis- është kaq e lehtë!

  A janë palestrat një gjemb në këmbë? A duhet ta torturosh veten çdo herë për ta tërhequr veten? Mos u frikësoni – ne kemi zgjidhjen për ju! Me katër këshillat tona inteligjente, ju mund të përmbushni dëshirën tuaj për një prapanicë të përsosur, ndërkohë që po shijoni një stërvitje të dobishme në shtëpi. Por një fund i tonifikuar nuk është qëllimi i vetëm – këto stërvitje do t’ju japin energji pozitive dhe një humor të përmirësuar. Vendosuni dhe merrni rezultatet që dëshironi nga komoditeti i shtëpisë tuaj!

  Lunges (Ushtrime për këmbë me peshë të trupit)

  Lunges janë jo vetëm mënyra perfekte për të shtrënguar të pasmet tuaja, por gjithashtu ofrojnë stërvitje gjithëpërfshirëse të këmbëve pa asnjë aksesor! Le të fillojmë të qëndrojmë me këmbët tuaja të hapura sa gjerësia e shpatullave. Ndërsa këmba e djathtë është e avancuar, duhet pasur kujdes që kofsha të jetë paralele me dyshemenë, por pa lejuar që gjuri të shkojë përtej majës së gishtit. Pas kthimit në pozicionin e fillimit, këmba e majtë nxirret përpara. Në mënyrë ideale, të dyja këmbët duhet të stërviten në mënyrë të barabartë.

  knackigen Po bekommst_01

  Squats (Ushtrime për këmbët)

  A keni ëndërr për një të pasme të ngushtë? Atëherë nuk ka asnjë mënyrë për të shmangur squats. Këtu ju vendosni këmbët tuaja në një pozicion paralel me gjerësinë e ijeve dhe mbani pjesën e sipërme të trupit drejt. Përkulni gjunjët dhe ulni të pasmet derisa kofshët tuaja të jenë paralele me dyshemenë. Sigurohuni që gjunjët tuaj të mos kalojnë përtej gishtërinjve tuaj dhe që pjesa më e madhe e peshës të jetë në thembra. Mbajeni pozicionin shkurtimisht dhe më pas shtyjeni lart në mënyrë të kontrolluar pa i mbyllur plotësisht gjunjët. Për trajnim efektiv, ne rekomandojmë tre grupe me 25 përsëritje secila.

  knackigen Po bekommst_02

  Glute Bridge (Ushtrime për shpinën )

  Die Glute Bridgeështë një ushtrim i pamposhtur që kryhet shtrirë me takat lart. Filloni duke mbështetur krahët në të dyja anët e trupit tuaj, më pas duke tendosur të pasmet për të ngritur trupin nga dyshemeja dhe lart me një lëvizje të qetë. Gjithmonë sigurohuni që kofshët, të pasmet tuaja të jenë në një vijë të drejtë kur të arrini pozicionin përfundimtar. Mbajeni këtë pozicion për një kohë të shkurtër dhe më pas uleni poshtë duke u siguruar që të shtrini shpinën plotësisht në dysheme pa u zgjatur në një shpinë të zbrazët. Përsëriteni këtë ushtrim tre herë për 20 përsëritje secila për të maksimizuar suksesin tuaj.

  knackigen Po bekommst

  Donkey Kicks

  Dëshironi të zbuloni botën magjepsëse të Donkey Kicks? Filloni me të katër gjymtyrët dhe me bërrylat drejt dhe sytë drejt. Ngrini butësisht këmbën e djathtë prapa në një kënd 90 gradë dhe shtrijeni drejt tavanit. Mbajeni pjesën e sipërme të trupit drejt pa e harkuar shpinën. Tani uleni butësisht këmbën poshtë pa prekur dyshemenë dhe përsërisni këtë lëvizje 20 herë. Më pas ndërroni anët dhe përsërisni ushtrimin përsëri. Si përdorues i avancuar, ju mund të bëni edhe goditjet e gomarit me një shirit fitnesi për të rritur rezistencën. Mbërtheni shiritin nën duar ose nën këmbën tuaj të pushimit në dysheme për sfidë edhe më të madhe të muskujve. Gati për një sfidë të re? Ja ku shkojmë!

  knackigen Po bekommst_03

  spot_imgspot_img