-1.2 C
Switzerland
More

  Zbuloni përfitimet shëndetësore të mjedrës

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Çfarë duhet të shmangni kur partneri ju bezdis?

  Nëse në të vërtetë dëshironi që ata të ndryshojnë...

  Çfarë këshillojnë njerëzit që janë në lidhje për më shumë se 20 vite?

  Gjithmonë bëni komplimente për trupin e partnerit tuaj. Kemi parë...

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Teilen

  Plumbi i argjendtë kundër kancerit – pse mjedrat janë kaq efektive

  Mjedrat janë me të vërtetë superushqimi i fundit! Është mburoja e jashtëzakonshme kundër radikalëve të lirë që i bën këto manaferra kaq të veçanta. Mjedra lufton kancerin duke luftuar substancat e dëmshme dhe duke reduktuar efektet e tyre. Por kjo nuk është e gjitha, sepse mjedrat mund të bëjnë shumë më tepër.

  Himbeeren_01

  Përfitimet e tyre shëndetësore variojnë nga përmirësimi i cilësisë së lëkurës deri tek rritja e sistemit tretës, kardiovaskular dhe imunitar. Konsumimi i rregullt ose përdorimi si maskë për fytyrën e bën lëkurën tuaj të shkëlqejë dhe zvogëlon rrezikun e ftohjes dhe kancerit.

  Si e parandalon vitamina C diabetin: këto janë faktet

  Një mënyrë jetese e ekuilibruar dhe ushqyese është çelësi për shëndetin optimal. Është veçanërisht e rëndësishme të merrni mjaftueshëm vitaminë C, pasi kjo vitaminë e vlefshme përmban shumë lëndë ushqyese të vlefshme si fibra, acide yndyrore, vitaminë K, E5, mangan, magnez, pluhur për pjekje, kalium dhe acide yndyrore omega-3. Një dietë e shëndetshme me jod të mjaftueshëm mund të zvogëlojë gjithashtu rrezikun e diabetit. Një frut i shkëlqyer që nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak janë ketonet.

  Këto nxisin metabolizmin e yndyrës dhe ndihmojnë në zbërthimin e depozitave të yndyrës. Majdanozi gjithashtu mund të ketë veti shëruese, duke lehtësuar dhimbjet menstruale dhe duke promovuar shërim të shpejtë. Një dietë e ndërgjegjshme në kombinim me stërvitje të mjaftueshme dhe gjumë të mjaftueshëm të shëndetshëm është vendimtare për një jetë të shëndetshme dhe të përmbushur.

  spot_imgspot_img