13.9 C
Switzerland
More

  Kur ju dhe partneri juaj ndiheni si shokë dhome

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Kur ju dhe partneri juaj ndiheni si shokë dhome

  Modeli i tërheqjes reciproke dhe si çiftet mund ta...

  Shkenca thotë që të mos flini tepër gjatë fundjavës

  Vonesa sociale nga ndryshimi i kohës së zgjimit mund...

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Teilen

  Modeli i tërheqjes reciproke dhe si çiftet mund ta thyjne atë

  Nuk grindeni shpesh me partnerin tuaj, por diçka mungon në marrëdhënien tuaj – një ndjenjë e dashurisë, pasionit, intimitetit emocional? Mungesa e këtyre gjërave ju bën të ndjeni ngushtim dhe ju bën të pyesni veten, “Si kemi arritur këtu?”

  Cifti shoke 01

  Pra, si arritëm këtu?

  Në vend që të bisedoni, keni mbështetur veten tuaj dhe kjo ka çuar në mungesë të afërsisë në marrëdhënie. Nëse nevojat për afërsi nuk plotësohen, ju e merrni veten për vete duke shkëputur marrëdhënien.

  Pa ndryshim, kjo largësi rritet dhe bën të dy partnerët të ndjehen vetëm dhe larg njëri-tjetrit, duke lënë marrëdhënien bosh.

  Si mund të kthehemi në ndjenjat e dashurisë përsëri?

  Disa persona që kanë mësuar të tërhiqen kanë pasur përvoja fëmijërie ku ndjenjat dhe nevojat e tyre janë neglizhuar. Kjo sjellje mund të çojë në një model të vetmia dhe moskontaktit në marrëdhënie.

  Gjetja e forcës për të përballuar dhe shprehur ndjenjat dhe nevojat mund të çojë në rikrijimin e lidhjes së humbur me partnerin. Nëse arrini të hapni në mënyrë të sinqertë dhe të përkushtuar, ka shpresë për rikthimin e afërsisë dhe transformimin e marrëdhënies në një më të fortë dhe më të thellë.

  spot_imgspot_img