9 C
Switzerland
More

  12 shenja të dashurisë çmendurisht

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Dashuria e vërtetë nuk është vetëm një ndjesi, por më shumë se kaq – ajo është e dukshme me sy të lirë. Nëse jeni tipi i njeriut që preferon faktet ndaj fjalëve, atëherë duhet të kushtoni vëmendje shenjave të mëposhtme për të vërtetuar se dëshira juaj për t’u përfunduar në një marrëdhënie gjithëpërfshirëse ndaj dikujt është e bazuar në gjëra reale:

  dashuri-lidhje-

  E ndan ushqimin me ju

  Nëse e mbani mend Joey-n nga seriali “Friends”, i cili ishte shumë i brëngosur për ushqim, do e dini se ai kurrë nuk e ndau ushqimin e tij me askënd, madje edhe në raste kur ishte me një vajzë që ia pëlqente dhe ishin në takim. Për fat të keq, ka shumë njerëz që nuk e pëlqejnë tezën e tij dhe ndjehen keq kur dikush ua merr ushqimin pa kërkuar leje më parë. Disa meshkuj ndjehen veçanërisht të çuditshëm kur ushqehen me një grua në mënyrë romantike, duke përdorur një lugë të përbashkët ose pirun.

  Në fakt, kur shihni partnerin tuaj duke ndarë marrëdhëniet e tij me ushqim me ju ose duke ju ofruar një lugë ushqimi të tij, kjo është një tregues i mirë i dashurisë. Dhe, sigurisht, është e rëndësishme të ruani respektin për ushqimin e tij, qoftë në një restorant ose në shtëpi privatë. Kjo është një shenjë e pamohueshme e një lidhje të fortë.

  Ju lë mesazhe zanore

  Komunikimi online është një aktivitet që merr pjesën më të madhe të kohës sonë me njerëzit tjerë. Kjo është një alternativë e mirë për ata që nuk mund të jenë bashkë siç do të dëshironin, por ndiejnë nevojën për të mbajtur lidhjen.

  Megjithatë, fjalët e thjeshta në ekran nuk kanë të njëjtin ndjeshmëri dhe mund të bëhen jopersonale. Në këtë drejtim, mesazhet zanore janë një zgjidhje e mirë, sepse ato ofrojnë një prekje të ndjenjave dhe bashkëbisedimin në distancë më të mirë. Pra, kur partneri juaj të dërgojë një mesazh zanor, kujtojeni që ai/ajo ka shpenzuar kohë dhe përpjekje për ta krijuar, duke shpesh e bërë këtë në vendet më të qeta, sepse ju duan.

  Kështu që, ndjehuni të kënaqur dhe të rrezikoni një mesazh zanor nëse dëshironi të pajtoheni në një mënyrë të personalizuar dhe të ngrohtë. Në fund të fundit, një ton profesional është gjithmonë i domosdoshëm për një rezultat të suksesshëm.

  E lë telefonin pa mbikëqyrje

  Kur është fjala për telefonat, disa individë mbajnë pajisjet e tyre teknike si tesha mbi prenë e tyre. Ata përdorin çdo mjet mbrojtjeje, duke futur fjalëkalime dhe shenja gishtërinjsh, dhe nuk i lënë telefonat ose tabletët e tyre pa mbikëqyrje.

  Nëse ky sjellje vërehet nga një partner në shtëpi, ajo mund të shkaktojë padrejtësi dhe dyshime të panevojshme në lidhje me besueshmërinë e tyre. Këto dyshime mund të shkaktojnë tronditje në marrëdhënien që po ndërtohet mbi besim dhe të vështirësojnë mirëkuptimin mes dy njerëzve. Sigurisht, partneri nuk ka detyrën e t’i sigurojë fjalëkalimet për të gjitha profilet e rrjeteve sociale, sepse të gjithë kemi të drejtën e privatësisë.

  Megjithatë, një sjellje natyrale dhe sinqere në prani të partnerit tregon qëllime të mira dhe dashuri të vërtetë. Le të mos ndihemi të shtypur apo paragjykues nga mjetet teknologjike, por të jemi të gatshëm për të provuar gjëra të reja dhe të ndërtojmë marrëdhënie të ndershme dhe të hapura.

  Është gati për të provuar gjëra të reja

  Kur dy njerëz takohen, preferencat dhe mosdëshmimet e tyre gjithmonë dalin në tryezë. Megjithatë, sa më shumë që plaken, aq më e vështirë bëhet për ne të pranojmë dhe të eksperimentojmë me gjëra të reja, sidomos nëse kemi të bëjmë me hobitë dhe mënyrat e kalimit të kohës.

  Por një partner i shqetësuar për të tjerët dhe që do të dëshirojë të mësojë më shumë për personalitetin, do të jetë gjithmonë i gatshëm të bashkohet me ju në aktivitete. Duke ndarë hobi dhe duke bërë gjëra së bashku, qoftë kjo përfshin gatimin apo kalimin e kohës në natyrë, lidhjet e ndërthurura mes partnerëve do të rriten dhe cilësitë e fshehura do të shfaqen.

  Kjo zgjidhje ofron mundësinë për të krijuar kohë së bashku, në një mënyrë më të mirë sesa të ndare, ndërsa partnerët mund të mirëkuptojnë njëri-tjetrin gjatë kohës së ngarkuar me punë. Pra, nuk ka pritshmëri që burrat të ndihmojnë gjatë orareve të grimit, ose gratë t’ua mbajnë kaçavidën teksa rregulloni makinën në garazh. Por, bëni të pamundurën për të gjetur diçka tërheqëse për të dy partnerët!

  Ju lënë shënime të bukura dhe dhurata surprizë përreth

  Djalli është në detaje, dhe kështu janë edhe ndjenjat e vërteta. Gjestet madhështore për përvjetorët dhe festimet e mëdha janë një gjë normale. Shumica prej nesh nuk dorëzohen në këto raste dhe përgatisim dhurata. Por janë aktet e vogla të mirësisë dhe kënaqësitë e papritura që kanë më shumë vlerë dhe ndriçojnë ditën tuaj.

  Kartat e vogla “Të dua” të fshehura në xhepin e palltos tuaj, mesazhe qesharake të shkruara në pasqyrën e banjës me pastë dhëmbësh, pjesa e fundit e çokollatës tuaj të preferuar që ju ka mbetur e shembujt janë të pafund. Dhe kuptimi kryesor që japin gjëra të tilla është – “Unë të dua dhe dua që ti ta dish këtë çdo ditë”. A nuk është kjo një shenjë si asnjë tjetër?

  Ndryshojnë zakonet e tyre

  Zakonet e vjetra vdesin vështirë, dhe ne e dimë këtë. Gjithashtu e dimë se askush nuk duhet të pritet që të ndryshojë plotësisht personalitetin e tij në mënyrë që të qëndrojë në një marrëdhënie produktive. Marrëdhëniet kanë të bëjnë me dy njerëz që janë ata që janë, por përpiqen të jenë versioni më i mirë i vetes për njëri-tjetrin.

  Le të themi se jetoni në një apartament me një dhomë gjumi. Ju jeni një zog i hershëm dhe ai shikon TV përgjatë natës. A do të përpiqet ai ta ndryshojë pak orarin e tij të gjumit që ju të ndani disa momente përqafimi dhe të bëni një gjumë të mirë së bashku? Nëse po, atëherë jeni me fat.

  Durojnë me ju në momentet më të zymta

  Kjo është midis dy gjinive. Të dy ne kemi “gjërat” e tyre që gjinia tjetër përpiqet, por nuk arrin t’i kuptojë ose pranojë.

  Për djemtë, kjo do të ishte dalja në shopping. Jo shumë burra janë të etur për të shoqëruar zonjat e tyre në një zbavitje pazari që mund të zgjasë me orë të tëra. Por nëse burri juaj është gati të shpenzojë kohë dhe para për veshje dhe aksesorë më shpesh sesa jo, ai është vërtet i dhënë pas jush. Aq më tepër nëse ai merr pjesë aktive në procesin e zgjedhjes dhe përshtatjes, duke dhënë këshillat dhe opinionin e tij (i menduar me kujdes, natyrisht).

  Për vajzat mund të jetë çdo ngjarje sportive, e drejtpërdrejtë ose e transmetuar në TV ku është parneri i tyre. Jeta në shtëpi mund të pezullohet për periudhën e kampionateve ose lojërave të rëndësishme, por ju mund të zgjidhni të përfshiheni. Kërkojini atij të shpjegojë se për çfarë bëhet fjalë për lojën dhe pse i pëlqen aq shumë. Interesi i sinqertë dhe dëshira për të qenë pjesë e argëtimit të tij me siguri do të vlerësohen.

  Zgjedh bisedën, jo heshtjen

  Të gjithë ëndërrojmë për atë person të vetëm me të cilin mund të heshtim. Nuk ka të bëjë me heshtjen shtypëse kur nuk keni asgjë për të folur dhe luftoni për një temë për të diskutuar. Jo, bëhet fjalë për atë heshtje të mrekullueshme kur gjithçka është e qetë dhe e qartë, dhe ndiheni të sigurt dhe të qetë pranë njëri -tjetrit.

  Sidoqoftë, kur vjen një periudhë e stuhishme dhe ka një situatë ose një problem për të folur, biseda e zhytur në mendime është çelësi. Personi që kujdeset vërtet për marrëdhënien dhe harmoninë tuaj mes jush të dyve gjithmonë do të zgjedhë ndershmërinë dhe dialogun në vend që të shtypë diskutimin. Sa më mirë të mësoni të flisni për çështje, aq më e lehtë do të jetë në rrugën tuaj përpara. Dashuria ka të bëjë edhe me mirëkuptimin.

  Janë krenarë që janë me ju

  Është mirë ta mbani marrëdhënien tuaj private në fillim kur të dy jeni duke ecur në terren të paqëndrueshëm ose më mirë dëshironi të shijoni fshehurazi romancën. Por kur ka kaluar një kohë e konsiderueshme që kur keni filluar takimet, dhe njëri prej jush është ende i trembur për ‘bashkësinë’ tuaj – kjo nuk është mirë.

  Të shohësh që partneri është krenar që është me ju është kaq ngritëse. Ata janë të gatshëm t’ju prezantojnë me miqtë, familjen dhe kolegët, flasin shumë për ju, vlerësojnë hapat tuaj të vegjël drejt qëllimit të caktuar dhe festojnë fitoret tuaja të mëdha. Ndryshojnë statusin e marrëdhënies së tyre në rrjetet sociale, janë më shumë se të lumtur të postojnë fotografi me ju dhe kurrë nuk ndalojnë së kapuri dorën kur takoni dikë jashtë.

  Nuk largohen nga ju kur keni më shumë nevojë për to

  Jeta nuk është vetëm rrezet e diellit dhe ylberët, në fakt, ajo është gjithashtu edhe plot me momente mjaft të shëmtuara. Sëmundja mund t’i ndodhë secilit prej nesh dhe zakonisht është e papritur. Duke lënë mënjanë pasojat negative të të qenit i sëmurë, është një shans i mirë për të kuptuar se me kë jeni.

  Nëse partneri mund të trembet lehtësisht nga pamja juaj jo aq e bukur, temperatura e lartë, dobësia, nevojat e sapo zbuluara dhe disa tekat – mirë, kjo është për të ardhur keq. Nëse ata vrapojnë me padurim duke blerë portokaj (“Një burim i mirë i vitaminës C!”), Duke ndryshuar termometrat (“Po zbret, urra!”) Dhe duke shikuar me kënaqësi seritë tuaja të preferuara me ju (“Oh, jo përsëri … Ah, OK, le ta bëjmë “) – keni gjetur personin e duhur.

  Dëgjojnë këshillat tuaja

  Kjo është vërtet e vështirë. Nga njëra anë, gratë po kërkojnë një burrë të fortë që mund të marrë vendime dhe burrat duan një grua që mund të bëjë më mirë sesa të jetë në nevojë dhe e pavendosur gjatë gjithë kohës. Nga ana tjetër, ne të gjithë duam një partner i cili është gati të na dëgjojë dhe nuk do të ketë turp të kërkojë këshilla. Dy koka janë më të mira se një.

  Pra, nëse gjeni një person të veçantë që vlerëson opinionet tuaja dhe dëshiron të dëgjojë atë që keni për të thënë, kapuni pas tyre dhe mos e lini të shkojë, sepse ju duan.

  Ka shumë prekje, madje edhe kafshime

  Është vërtetuar shkencërisht se jo vetëm prekja, por edhe thithja është një përvojë aktuale e lidhjes. Sigurisht, mund të jetë rasti që dikush me të cilin jeni dashuruar është një person i rezervuar dhe nuk e favorizojnë shumë “përkëdheljen”. Por nëse partneri juaj gjithmonë përpiqet për puthje, prekje, përqafime, përkëdhelje dhe madje edhe kafshime, kjo është padyshim një shenjë e një marrëdhënieje të ngrohtë dhe të thellë.

  Dëshira për të kafshuar dikë që e doni shpjegohet me një lidhje të caktuar në trurin tonë midis perceptimit të diçkaje të lezetshme dhe kërkimit të ushqimit.

  spot_imgspot_img