12.4 C
Switzerland
More

  Dizajno dritaret

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Lumturia që kërkoni është tashmë këtu!

  Kam qenë një kërkues i lumturisë për shumë, shumë...

  Zakonet që njerëzit më të lumtur i bëjnë çdo mëngjes

  Si të përgatisni veten për një ditë plot gëzim,...

  Jeta është e shkurtër, Jetoje Tani

  Kuptimi i kohës së bashku Djali im ishte i sëmurë...

  Pse gënjejmë veten!

  Të gjithë ne mashtrojmë veten. Mendjet tona shpesh deformerin...

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Teilen

  Stilolapsi nga shkumësi si një mjet krijues

  Në situatën aktuale, ne të gjithë po kalojmë shumë më tepër kohë në katër muret tona. Gjetja e punësimit të ri është e dobishme dhe çfarë mund të jetë më mirë se diçka krijuese? A keni dëgjuar ndonjëherë për stilolapsa me shkumës? Këto stilolapsa të gjithanshëm janë perfekte për të krijuar dekorime të bukura të dritareve gjatë gjithë vitit. Sot dëshirojmë t’ju tregojmë se si ju dhe fëmijët tuaj mund të shfrytëzoni plotësisht krijimtarinë tuaj me stilolapsa me shkumës dhe të krijoni fotografi magjepsëse të dritareve. Frymëzohuni këtu!

  Shenjat me shkumës janë receta sekrete për të krijuar dekorime fenomenale të dritareve në asnjë kohë. Këto kunja të dobishme mund të hiqen lehtësisht nga paneli i xhamit për një përvojë dekorimi pa stres. Nuk ka kufij për imagjinatën: gjithçka është e mundur, nga pikturimi me dorë të lirë deri te përdorimi i shablloneve. Këto dizajne të paracaktuara po provojnë të jenë shpëtimtare të vërteta për familjet me fëmijë, pasi të vegjlit thjesht i ngjyrosin për të krijuar një mori veprash mahnitëse arti.

  Stilolapsat magjike me shkumës: Si të ktheni çdo material në një dërrasë të zezë

  Stilolapsat me shkumës janë mjeti i përsosur për të vizatuar në sipërfaqe të lëmuara. Shkuma e tyre e lëngshme lejon heqjen e lehtë me një leckë të lagur apo edhe një sfungjer të thatë. Para përdorimit, lapsat duhet të tunden për të aktivizuar brendësinë dhe për të arritur rezultatet më të mira. Çlirohuni nga kufizimet e shkumës tradicionale dhe provoni kreativitetin përfundimtar me stilolapsa me shkumës.

  Fenstergestaltung

  Udhëzuesi përfundimtar për përdorimin e lapsave me ngjyra dhe të bardha shkumësi

  Stilolapsat klasike me shkumës magjepsin me një të bardhë rrezatuese që i ngjan një stilolapsi. Ato mund të përdoren për të zbatuar imazhe artistike dhe shkrime me një nivel të shkëlqyer detajesh. Por ka edhe shënues shumëngjyrësh me shkumësa në një sërë nuancash për dizajn shumëngjyrësh – qoftë blu e ndezur, jeshile freskuese, e verdhë e ndezur apo e kuqe e zjarrtë. Përveç kësaj, stilolapsat vijnë me forma të ndryshme maje: një majë të rrumbullakët për lyerje dhe një majë të pjerrët për të shkruar. Trashësia e vijës ndryshon me vija përkatëse të holla ose të trasha. Gjerësia e linjës ofron gjithashtu variante të ndryshme për të zgjedhur. Zgjedhja optimale e lapsit të duhur të shkumës varet nga aplikimi përkatës.

  Me një shabllon apo me dorë të lirë?

  Me shenjat tona me shkumës ju mund të bëheni lehtësisht krijues! Qoftë nëse bëhet fjalë për pikturë me dorë të lirë ose për të përdorur shabllone nga interneti ose libra shabllone – nuk ka kufij për imagjinatën tuaj. Përfitoni nga modelet tona, të cilat janë të disponueshme në një sërë temash të ndryshme. Pjesa më e mirë është se shabllonet janë gati për t’u përdorur dhe nuk kërkohet prerje ose printim paraprak. Zbuloni një mori shabllonesh për çdo temë, nga kafshët tek pikat kryesore sezonale e deri te motivet përrallore. Me shenjat tona me shkumës, vepra juaj e ardhshme e artit do të jetë e paharrueshme!

  Këshilla dhe truket për veprën e përsosur në dritare

  Këtu janë katër këshilla të dobishme për të përfituar sa më shumë nga stilolapsi juaj me shkumës:

  1. Para përdorimit, shkundni stilolapsin fuqishëm dhe derdhni ngjyrën në një copë letre derisa maja të mbushet. Në këtë mënyrë mund të siguroheni që stilolapsi juaj të funksionojë pa probleme dhe pa ndërprerje.

  2. Shmangni fshirjen aksidentale të skicave tuaja me shkumës duke punuar nga lart poshtë. Nëse jeni djathtas, filloni nga lart majtas dhe nëse jeni mëngjarash, filloni nga lart djathtas.

  3. Për të shmangur njollat ​​e yndyrës në dritare, vishni doreza gjatë lyerjes. Kjo masë e thjeshtë do t’ju ndihmojë të mbani dritaret tuaja të pastra dhe të pastra.

  4. Keni në dorë një leckë pa garzë dhe pastrues xhami për të rregulluar shpejt gabimet e vogla. Me këto mjete mund të reagoni menjëherë dhe të përsosni vizatimet tuaja me shkumës.

  Zgjidhja përfundimtare për sipërfaqet e njollosura

  Me shënuesit me shkumës ju mund të dizajnoni lehtësisht dekorime unike të dritareve. Por mos u shqetësoni nëse dëshironi të bëni një ndryshim ose thjesht nuk ju pëlqen më dizajni aktual. Bojë me shkumës mund të hiqet lehtësisht me një leckë të lagur. Një leckë e thatë është gjithashtu e përshtatshme për një pastrim të shpejtë, por për një rezultat të përsosur këshillohet përdorimi i ujit apo edhe pastrues xhami. Në asnjë kohë, ju mund të krijoni një pamje rrezatuese të dritares çdo herë.

  spot_imgspot_img
  Previous article
  Next article