8.1 C
Switzerland
More

  Shpëtojmë nga alergjitë

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Çfarë këshillojnë njerëzit që janë në lidhje për më shumë se 20 vite?

  Gjithmonë bëni komplimente për trupin e partnerit tuaj. Kemi parë...

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Bëni zgjedhje më të mira në ushqim!

  Vetëdija mund të ndihmojë në menaxhimin e një rredhe...

  Teilen

  Kështu i shpëtoni alergjenëve më të mëdhenj

  Studiuesit egjiptianë nga Universiteti i njohur i Aleksandrisë kanë bërë një zbulim novator: vajrat esencialë mund të përdoren në mënyrë efektive në luftën kundër molave ​​të padukshme, por jashtëzakonisht të rrezikshme që enden në shtrat, qilima, mobilje dhe perde.

  Për të frenuar përhapjen e këtyre dëmtuesve dhe për të minimizuar ngarkesën e mundshme alergjike për njerëzit, shkencëtarët rekomandojnë përdorimin e vajit të eukaliptit dhe xhenxhefilit. Me këtë zbulim të ri, shumë shtëpi dhe apartamente mund të mbrohen nga infektimi i padëshiruar i parazitëve në të ardhmen.

  Për një spërkatje mole miqësore me mjedisin pa asnjë kimikate sintetike, ju nevojiten vetëm 20 pika të vajit tuaj të preferuar dhe një litër ujë të pastër. Përziejini të gjitha në një shishe me spërkatje dhe spërkatni aty ku nuk mund të lani pëlhurat tuaja të tapiceri. Për artikujt që i lani rregullisht, si krevatet dhe të brendshmet, thjesht përzieni disa pika të vajit të zgjedhur në detergjentin tuaj dhe shtoni përzierjen në makinë. Kjo është mënyra se si ju i dëboni tenjat nga shtëpia juaj në një mënyrë të butë dhe miqësore me mjedisin.

  Allergenen Teppich

  Nuk ka më tenja në tapet! Nisni një përvojë të vërtetë aromatike dhe luftoni dëmtuesit e bezdisshëm në një mënyrë natyrale. Përzieni 10 pika vaj esencial të zgjedhjes suaj me sodë buke dhe shpërndajeni me bollëk në të gjithë tapetin. Lëreni kurën e mrekullueshme të veprojë për rreth 30 minuta dhe më pas pastroni tapetin me fshesë me korrent.

  Një shtëpi aromatike, e pastër në qastë – provojeni!

  spot_imgspot_img