15.1 C
Switzerland
More

  Heqja e make-up-it me peceta të lagura

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Respekti, themeli i marrëdhënieve

  Elementi kyç në çdo marrëdhënie është respekti; humbja e...

  Ndryshoni perspektivën në romancë!

  Kini pritshmri realiste për marrëdhëniet dhe romancën Dashuria nuk është...

  Jeni së bashku për arsyet e duhura

  Mësimet e dashurisë Para se të fillojmë të flasim për...

  Kërkoni pozitivetin: Mësim për çiftet e reja

  Një udhëzim për të forcuar marrëdhënien në çift Shumë çifte...

  Lumturia që kërkoni është tashmë këtu!

  Kam qenë një kërkues i lumturisë për shumë, shumë...

  Teilen

  Andaj make-up-i nuk duhet të hiqet me peceta të lagura

  Ekspertët në industrinë e bukurisë pajtohen – uji micellar dhe pecetat për heqjen e make-up-it nuk mund ta heqin plotësisht make-up-in nga lëkura. Në vend të kësaj, ata rekomandojnë një metodë pastrimi me dy hapa, fillimisht heqjen e grimit me produkte me bazë vaji, pasuar nga një pastrues cilësor si qumështi ose toner, i cili pastron në mënyrë perfekte lëkurën. Trajtojeni lëkurën tuaj me kujdesin më të mirë dhe ndiqni këshillat e profesionistëve për lëkurë rrezatuese dhe të shëndetshme.

  Make-up Feuchttuechern

  Megjithatë, shumë ende përdorin peceta të lagura për të hequr grimin. Prandaj, dermatologu britanik Timijo Eshio ka hyrë në rrjetet sociale për të sqaruar se ky nuk është një opsion i zbatueshëm. Thirrja e tij për arsye ka për qëllim t’i japë fund një herë e mirë kësaj prirjeje dëmtuese.

  Duke spërkatur një pudër në tasin e portokallit, ai demonstroi në mënyrë mbresëlënëse se si make-up-i ynë i fytyrës mund të bllokojë poret e lëkurës. Shamia që ai u përpoq të përdorte për të hequr pluhurin ishte e pafuqishme kundër mbetjeve kokëfortë që ngecnin në pore. Një thirrje e rëndësishme për të kuptuar më mirë atë që i bëjmë lëkurës tonë nëse nuk e heqim tërësisht make-up-in.

  Make-up-Entfernung

  Për një ndjenjë super të freskët pas ditës, ju rekomandojmë të përdorni një qumësht ose locion special për heqjen e make-up-it. Aplikoni një shtresë të hollë si vafer në një shtuf të butë ose pambuk dhe fshijeni butësisht mbi lëkurë. Vërtetë, fytyra ndihet e butë dhe e kujdesshme.

  Pasi të jetë hequr make-up-i, është shumë e rëndësishme që fytyra të pastrohet me ujë tonik. Ju duhet ta trajtoni fytyrën tuaj me ujë mesatarisht të ngrohtë dhe lëvizje të buta. Toniku duhet të masazhohet butësisht për rreth një minutë përpara se ta shpëlani tërësisht fytyrën me ujë. Rezultati është një fytyrë e pastër dhe e freskët!

  spot_imgspot_img
  Previous article
  Next article