8.1 C
Switzerland
More

  Kujdes për flokët tuaj këtë verë

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Çfarë këshillojnë njerëzit që janë në lidhje për më shumë se 20 vite?

  Gjithmonë bëni komplimente për trupin e partnerit tuaj. Kemi parë...

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Bëni zgjedhje më të mira në ushqim!

  Vetëdija mund të ndihmojë në menaxhimin e një rredhe...

  Teilen

  Mbroheni flokët nga dielli, djersa dhe uji i kripur dhe të keni një pamje të shëndetshme

  Dielli i verës mund të ndikojë negativisht në flokët tuaj. Për fat të mirë, produktet e duhura mund t’ju ndihmojnë në parandalimin e zbehjes së ngjyrës, thatësisë, gërshetit dhe yndyrës së rrënjëve.

  Kujdesi flok 02

  Përdorni mbrojtje

  Kur keni ngjyrosur flokët, përdorimi i shampos dhe kondicionerit për flokët e trajtuar me ngjyra është vendi i parë për të mbrojtur ngjyrën. Nëse përdorni një shpricë mbrojtjeje nga dielli dhe mbani një kapelë për ekspozim të gjatë, kjo do të mbrojë investimin tuaj. Ndërsa zbehja është e pashmangshme, profesionistët e parashikojnë atë si një proces normal.

  Ushqeni

  Aktivitetet në diell të ndritshëm të ndërprera me plazhime në ujë janë qëllimi kryesor i verës. Megjithatë, ky cikël mund të ndikojë shpejt në nivelet e lagështisë së flokëve. “Dielli dhe uji e thartojnë, kështu që lejimi i flokëve të thahet pasi të lahen, pa asgjë për ta mbrojtur, do të fillojë të lëshojë lagështi,” thotë një stiliste flokësh.

  Përdorni një shampon dhe një kondicioner hidratues dhe mbajini një trajtim mbajtës në pragu. Për një ushqim maksimal, rekomandohet të përdorni një maskë për flokët. Nëse keni flokë të holla ose të krqyer, zgjidhni një maskë me proteinë ose keratinë për të rindërtuar fije. Strukturat e trasha do të përfitojnë nga maskat hidratuese me vajra të pasur, siç janë vajra argani, shea dhe kokosit.

  Produktet kondicionuese janë gjithashtu sekreti për të përballuar fryrjet. “Një fije e lagështuar është një fije e shëndetshme,” thotë. “Përdorni kondicioner mbajtës dhe produkte stilimi, dhe përdorni tyre në mënyrë të shkëlqyeshme.”

  Kujdesi flok 01

  Shpërlahuni pas djersitjes

  Nëse lëvizjet tuaja verore përfshijnë dy rrota, një zgjidhje shpejtë për kokën nga kaska mund të jetë shampoo i thatë. Ky produkt i çuditshëm mund të rikthejë pak volum dhe të absorbonte yndyrën pasi heqni kaskën.

  Gjithashtu e ndihmon në menaxhimin e rrënjeve të yndyrshme, duke zvogëluar nevojën për larje të tepërta të flokëve. Me përdorimin e saj të rregullt, ju mund të zgjatni jetëgjatësinë midis larjeve.

  spot_imgspot_img