7.3 C
Switzerland
More

  Fuqia e stilit të vërtetë

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Bëni zgjedhje më të mira në ushqim!

  Vetëdija mund të ndihmojë në menaxhimin e një rredhe...

  Qëllimi i vërtetë i jetës

  Rregulla për një jetë më autentike, më të kuptueshme Filozofi...

  Teilen

  Rregullat e modës nga Coco Chanel zbatohen edhe sot!

  Fustani i zi është padyshim një deklaratë e modës e përjetshme. Në fund të fundit, ajo që ka më shumë rëndësi është ngjyra që nënvizon më së miri personalitetin tuaj – pavarësisht nga tendencat dhe stinët. Ngjyra më e mirë në botë është ajo që nxjerr në pah bukurinë dhe shkëlqimin tuaj natyral. Pra, trajtojini vetes luksin për të shtuar ngjyrat tuaja të preferuara në veshjet tuaja!

  Die Macht des wahren Stils

  Coco Chanel la një gjurmë të qëndrueshme në botën e modës dhe krijimet e saj unike, si fustani i vogël i zi, ende adhurohen nga gratë në të gjithë botën. Por kampioni i saj i parfumeve, i njohuri Chanel No. 5, gjithashtu ka fituar një vend të fortë në industrinë e bukurisë dhe është i nderuar në mbarë botën. Sepse Chanel ishte i bindur se një grua pa parfum do të ishte po aq e paplotë sa edhe pa të ardhme. Eliksiri fisnik i Chanel konsiderohet parfumi më i lakmuar në botë dhe edhe pas vdekjes së saj, filozofia e stilistit është ende e paharrueshme. Edhe sot rregullat e tyre respektohen në botën e modës dhe janë një nga parimet bazë të industrisë.

  1. Kombinimet kryesore të modës

  Një fustan i zi i përshtatshëm për çdo rast!

  2. Gjeni llojin e kombinimit që ju përshtatet

  Zgjedhja optimale e ngjyrës varet drejtpërdrejt nga përshtatja personale.

  3. Nëse nuk jeni të sigurt, është më mirë të zgjidhni një opsion me ngjyra të forta

  Si shkëlqimi i së bardhës ashtu edhe thellësia e së zezës i shtojnë një prekje elegante pamjes suaj. Ata plotësojnë njëri-tjetrin në mënyrë të përkryer dhe krijojnë një pamje harmonike.

  4. Mos hezitoni të provoni rrobat

  Rrobat mund të varen në mënyrë perfekte në varëse rrobash, por kjo nuk është aspak një tregues i një veshjeje të suksesshme. Vetëm kur futeni në rroba dhe i përshtatni ato me trupin tuaj, do të vini re efektin e tyre në belin, këmbët dhe krahët.

  5. Provoje

  Unë thjesht nuk e kuptoj pse disa gra nuk vishen para se të dalin jashtë. Asnjëherë nuk e dini se kë do të takoni atë ditë, kështu që është më mirë të dukeni gjithmonë më mirë. Apo çfarë do të thuash?

  6. “Më pak” do të thotë “më shumë”

  Eleganca në përgatitjen e aksesorëve është një art më vete. Megjithatë, nëse keni frikë nga një prekje e mbingarkesës, ndiqni gjithmonë një këshillë të thjeshtë: hiqni pjesët më të fundit të shtuara për të gjetur ekuilibrin e përsosur. Me këtë qasje të synuar ju shmangni çdo teprim dhe garantoni një pamje elegante.

  7. Mos ndiqni trendet verbërisht

  Tendencat e modës mund të vijnë dhe të shkojnë, por stili i vërtetë mbetet i përjetshëm.

  8. Nëse dëshironi që njerëzit t’ju vënë re, jini elegant

  Nëse paraqiteni me veshje inferiore, të tjerët do ta perceptojnë dhe kujtojnë në të njëjtën mënyrë. Nga ana tjetër, nëse visheni me stil dhe në mënyrë të përshtatshme, pamja juaj do të dallohet nga turma dhe do të lërë një përshtypje të qëndrueshme. Shkoni për cilësi të mirë dhe një stil individual dhe do të perceptoheni nga të tjerët në një mënyrë të zgjuar dhe të paharrueshme.

  9. Nuk funksionon pa të

  Çdo grua duhet të ketë një xhaketë më të trashë ose leshi në gardërobën e saj. Është një veshje e pazëvendësueshme për ditët e ftohta të vitit dhe jo vetëm që ju mban rehat, por edhe mund të përmirësojë çdo veshje. Pra, pse të mos investoni në një xhaketë cilësore që mund ta vishni për vite me rradhë dhe që të duket edhe me stil? Patjetër që ia vlen!

  Die Macht des wahren Stils-02

  10. Grua me stil

  Një grua rrezaton elegancë dhe habi kur i qëndron besnike stilit të saj individual dhe gjithmonë e rafinon pamjen e saj me një majë vetëbesimi dhe butësi. Sepse bukuria e vërtetë nuk qëndron vetëm në pamjen e jashtme, por edhe në qëndrimin e brendshëm dhe karizmën. Me vetëvlerësimin dhe natyralitetin e saj, ajo i jep çdo moment një prekje të veçantë dhe tërheq shikimeve admiruese. Një grua plot gëzim dhe vetëbesim i magjeps ata që e rrethojnë në një mënyrë unike.

  spot_imgspot_img