11 C
Switzerland
More

  Pse mendojmë se të gjithë kanë nevojë për një stil hipi për verën

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Avantazhet e qarjes së mirë në një shoqëri të ndarë

  Filmat që shkaktojnë lot, të cilët tani janë të...

  Vendimi për të pasur një fëmijë – ose dy

  Ka ushtrime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni për...

  Si ta dini nëse lidhja juaj është toksike

  Njohja e një marrëdhënie të pasigurtë mund të jetë...

  Teilen

  Koha e verës është koha e veshjes: gjërat e domosdoshme për ditët e nxehta

  Çfarë e bën atë kaq të veçantë? Epo, kjo nuk është një pyetje e lehtë. Nuk ka të bëjë vetëm me dizajnin unik me format e tij rrjedhëse dhe ngjyrat e ndezura. Por edhe për ndjesinë që ju vjen kur vishni një nga këto fustane. Është si të kesh një atmosferë të veçantë rreth teje që rrezaton pozitivitet dhe liri. Kjo ju bën të dëshironi ta bëni botën një vend më të mirë.

  Ndoshta tërheqja e fustaneve hipi është se ato sjellin një prekje të së kaluarës në të tashmen. Ata na kujtojnë lirinë dhe ndjenjën e rebelimit të brezave të kaluar. E megjithatë, në të njëjtën kohë, ato përshtaten në mënyrë të përkryer në botën tonë moderne plot diversitet dhe tolerancë.

  Dilni nga konventa: Pse stili hipi është thjesht argëtues

  Në botën e mrekullueshme të hipive nuk ka pranga – çdo krijim është i mirëpritur dhe madje i inkurajuar, sepse thelbi i këtij stili është hiri dhe shpirti. Ekziston një shumëllojshmëri e shumëanshme e fustaneve hipi: qofshin të gjata, me gjatësi të mesme apo të shkurtër, me printime përrallore ose pa, me mëngë ose pa – çdo preferencë plotësohet.

  Sommer braucht_01

  Eleganca e përjetshme e fustaneve hipi me funde të rrjedhura deri në dysheme nuk del kurrë nga moda dhe pasqyron në mënyrë të përsosur lirinë e stilit. Por kini kujdes: Nëse ju pëlqen look-u hipi, ju lutemi përmbahuni nga veshja e të gjithë aksesorëve në të njëjtën kohë. Përkundrazi, mbështetuni në një theks të zgjedhur dhe dëgjoni moton kur bëhet fjalë për bizhuteri: Më pak është më shumë. Por cilat stile veshjesh shkojnë në të vërtetë me një look veror hipi? Ne kemi bashkuar tre opsione të mrekullueshme për ju.

  Kthimi në natyrë: look-u i fundit hipi për pranverën

  Në pranverë ne festojmë mantrën e look-ut hipi që na premton një jetë të qetë dhe të pakujdesshme. Dhe kush është ylli i padiskutueshëm? Fustani i bardhë hipi, sigurisht! Mund të jetë pak më e rezervuar se homologët e saj me modele shumëngjyrëshe, por me detajet e saj të bukura, si dantella delikate me model dantelle, ajo ende nxjerr një bukuri magjepsëse. Një fustan që të lë të notosh dhe të bën të ndihesh pak më afër qiellit me diell. Le të festojmë gëzimet e pranverës në stilin e pastër hipi!

  Sommer braucht_04

  Me një rrip të tejdukshëm mund ta bëni fustanin tuaj të bardhë mahnitës voluminoz edhe më të lë pa frymë. Silueta perfeksionohet përmes përdorimit të shkathët të aksesorit dhe ju bëheni bie në sy në çdo event. Provoni këtë truk krijues dhe krijoni një pamje të zgjuar në një pamje klasike.

  Humor i lulëzuar: Veshjet më të mira me lule për pranverë

  Sillni pranverën në gardërobën tuaj me printime me lule! Veshjet tona në modë me një stamp lulesh nxjerrin një lehtësi lozonjare dhe janë perfekte për raste të veçanta ose një ditë relaksi në liqen. Pamja juaj rrumbullakohet nga një shirit i bukur koke si një aksesor që i jep veshjes tuaj diçka të caktuar. Trajtojeni veten me këtë trend gazmor dhe me këmbë të lehta dhe zbukurojeni veten me bukurinë e natyrës!

  Sommer braucht_03

  Për të nxjerrë në pah modelin me lule të fustanit në mënyrën më të mirë të mundshme, është e rëndësishme të tregoheni të përmbajtur kur zgjidhni aksesorët e flokëve. Një shirit koke klasike me ngjyrë të thjeshtë vendos theksin e përsosur këtu pa qenë shumë bezdisshëm. Kjo e rrumbullakos në mënyrë perfekte veshjen delikate me lule.

  Nga printimet me lule te modelet grafike: epoka e re e tendencave të veshjeve hipi

  Fustanet hip janë të gjithë bujë tani dhe shkojnë shumë përtej printimeve me lule. Në vend që të kufizoheni në modelet me lule, ju mund të shënoni me një gamë të gjerë dizajnesh. Paisley ose modelet grafike janë veçanërisht të njohura, të cilat rrezatojnë “joie de vivre” të pastër dhe dhuntinë e pakrahasueshme të kulturës hipi me ngjyrat e tyre të forta. Por kini kujdes kur zgjidhni aksesorët! Motoja “më pak është më shumë” vlen këtu. Për të rrumbullakosur veshjen mjafton një kapele e thjeshtë me një ngjyrë ose një çante

  spot_imgspot_img