-1.2 C
Switzerland
More

  Nisni mëngjesin me çaj kamomile

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Dashuria nuk mjafton

  Përtej dashurisë: zbulimi i vlerave të vërteta në marrëdhënie Në...

  Hiqni filtret dhe përdorni hile të thjeshta për të rritur shkëlqimin tuaj natyror

  Bukuria natyrore: si të shndërrosh vetë-besimin dhe elegancën autentike...

  A duhet ti jap fund kësaj marrëdhënie

  Vendimi për marrëdhënien është i juaji. Mos lejoni të...

  Fillerat dermal: trendi i ri në luftën kundër plakjes

  Fillerat dermal: sekreti i ri për anti-plakje dhe një...

  Elementi ndërtues ose shkatërrues i marrëdhënies

  Hapësira dhe ndërlidhja: Magjia e ndershëmërisë në lidhjet romantike Në...

  Teilen

  Kamomili: Mrekullia natyrale për tretjen dhe qetësimin e trupit tuaj

  Kamomili ka vetitë qetësuese. Ai ndihmon në tretjen e ushqimit dhe problemet me zorrët, qetëson dhembjet e barkut, është anti-inflamator, lehtëson dhembjet menstruale dhe problemet me dhembjet e kokës.

  Një tjetër funksion ka të bëjë me eliminimin e gazrave të tepërt nga zorrët dhe shpesh i shtohet shampove dhe balsameve për shkak të vetive ushqyese të flokëve. Efektet pozitive ndjehen edhe tek spazmat muskulore dhe problemet reumatizmale.

  Kamomil

  Stabilizon zorrët në rast diarreje dhe përdoret në rastin e irritimeve apo infeksioneve në rrugët urinare, pa folur për qetësimin e sistemit nervor. Për përdorim të jashtëm, ai rekomandohet kundër problemeve me lëkurën, sidomos ekzema dhe largimin e skuqjes së syve.

  Me sa kemi parë dhe dëgjuar, është një bimë që me vetitë e saj na shëron vetëm.

  spot_imgspot_img