-1.2 C
Switzerland
More

  Si të largoni toksinat e dimrit në mënyra të shpejta

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Dashuria nuk mjafton

  Përtej dashurisë: zbulimi i vlerave të vërteta në marrëdhënie Në...

  Hiqni filtret dhe përdorni hile të thjeshta për të rritur shkëlqimin tuaj natyror

  Bukuria natyrore: si të shndërrosh vetë-besimin dhe elegancën autentike...

  A duhet ti jap fund kësaj marrëdhënie

  Vendimi për marrëdhënien është i juaji. Mos lejoni të...

  Fillerat dermal: trendi i ri në luftën kundër plakjes

  Fillerat dermal: sekreti i ri për anti-plakje dhe një...

  Elementi ndërtues ose shkatërrues i marrëdhënies

  Hapësira dhe ndërlidhja: Magjia e ndershëmërisë në lidhjet romantike Në...

  Teilen

  Metoda të shpejta për të rritur energjinë, luftuar lodhjen dhe për t’u ndjerë më mirë

  Të ndihesh i lodhur dhe të kesh vështirësi për t’u fokusuar e bën të vështirë të shijosh muajt e ngrohtë. Fatmirësisht, duhen vetëm disa ndryshime në stilin e jetës për të rikthyer energjinë tuaj për mirë. Largoni trupin tuaj nga toksinat e dimrit për t’u ndier më mirë këtë pranverë me këto metoda të shpejta për rritjen e energjisë!

  regen

  Era e shiut rikthen vitalitetin

  Nuk mund të ndaloni së mërzituri? Natyra ka një kurë për këtë! Thjesht merrni frymë në aromën e veçantë të shiut dhe niveli i energjisë dhe qëndrueshmëria juaj mund të rriten me 50 për qind në 10 minuta. Studiuesit e Universitetit të Kolumbisë thonë se stuhitë e shiut nxisin formimin e joneve negative të ajrit. Kur thithen, këto molekula të vogla rrisin rrjedhën e gjakut pastrues, të pasur me oksigjen në tru, duke nxjerrë jashtë mbetjet qelizore për të rikthyer shpejt energjinë dhe fokusin .

  Admirimi i një peme rritë lumturinë

  Hormoni i ndjenjës së mirë, serotonina, nxit mëlçinë të shpërbëhet dhe të çlirojë toksinat e bllokuara, por prodhimi i serotoninës bie në dimër. Për të korrigjuar një mungesë, dilni jashtë për 20 minuta në ditë për të shijuar nuancat e para të pranverës, si pemët dhe lulet që lulëzojnë. Shkencëtarët e Universitetit të Hawait thonë se ekspozimi i përditshëm ndaj pamjes së bimëve në rritje rrit lirimin e serotoninës, duke ju ndihmuar të ndiheni 65 për qind më të lumtur dhe më energjik gjatë gjithë ditës.

  uji-efikas

  Çaji me xhenxhefil me limon i jep fund dhimbjeve

  Duke pirë dy filxhanë çaj xhenxhefili me një spërkatje lëng limoni çdo ditë, pastroni toksinat që shkaktojnë inflamacion për të lehtësuar dhimbjet e kyçeve dhe muskujve deri në 45 për qind në 72 orë, thonë studiuesit e Universitetit të Miamit.

  spot_imgspot_img