12.4 C
Switzerland
More

  Kombinimi i kafesë dhe limonit për humbje peshe

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Lumturia që kërkoni është tashmë këtu!

  Kam qenë një kërkues i lumturisë për shumë, shumë...

  Zakonet që njerëzit më të lumtur i bëjnë çdo mëngjes

  Si të përgatisni veten për një ditë plot gëzim,...

  Jeta është e shkurtër, Jetoje Tani

  Kuptimi i kohës së bashku Djali im ishte i sëmurë...

  Pse gënjejmë veten!

  Të gjithë ne mashtrojmë veten. Mendjet tona shpesh deformerin...

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Teilen

  Këshilla për humbjen e peshës: Çfarë funksionon me të vërtetë!

  Bota e mediave sociale është një burim pothuajse i pashtershëm i ideve inovative dhe tendencave jokonvencionale. Sidomos në fushën e humbjes së peshës, vazhdimisht ka rekomandime dhe këshilla të reja, disa prej të cilave janë mjaft befasuese. Për shembull, një metodë që po bëhet gjithnjë e më popullore është të shtoni lëng limoni në kafenë tuaj të mëngjesit.

  Ajo që dikur u hodh poshtë si e çuditshme tani po rezulton të jetë një këshillë e vërtetë e brendshme për këdo që kërkon një strategji të thjeshtë për humbje peshe. Por cila do të jetë risia e re dhe krijuese e radhës që do të pushtojë botën e ekspertëve të dietave? Ne jemi të emocionuar!

  E vërteta për kombinimin e kafesë dhe limonit

  Edhe pse shumë pretendojnë se kombinimi i kafesë dhe limonit ju jep krahë, aktualisht nuk ka asnjë provë shkencore për të mbështetur këtë tezë trendi. Por një gjë është e sigurt: kafeja dhe limoni janë dy antioksidantë të fuqishëm që padyshim promovojnë mirëqenien tuaj. Në fund të fundit, një dietë e shëndetshme nuk njeh kompromise.

  Fatkeqësisht, deri më sot nuk është marrë asnjë provë e qartë që vërteton se simbioza e kafesë dhe limonit në fakt ka më shumë përfitime sesa thjesht rritja e marrjes së antioksidantëve.

  Kafeja dhe limonada – dyshja perfekte për tretje të shpejtë

  Ideja intriguese se kafeja e zezë dhe soda prodhohen së bashku pa përbërës të jashtëm, ofrojnë përfitime të jashtëzakonshme, rrjedh nga efekti që kjo dyshe ka në zorrët tona. Kjo ndeshje unike stimulon zorrët tona dhe kështu ruajmë tretje të shëndetshme.

  Kaffee und Zitrone_01

  Kafeja jo vetëm që zgjon sythat tona të shijes, por edhe sistemin tonë nervor për shkak të përmbajtjes gjallëruese të kafeinës. Ndikimi pozitiv në nivelet tona të energjisë është i pamohueshëm. Nga ana tjetër, limoni njihet si një kurë e vërtetë mrekullibërëse e pasur me vitamina. Sidomos për ftohjet dhe gripin, limoni mund të jetë një ilaç natyral dhe të nxisë një shërim të shpejtë.

  spot_imgspot_img