21.5 C
Switzerland
More

  Më shumë se frymë e freskët: Përfitimet e çajit të nenexhikut në jetën e përditshme

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  3 fakte të hidhura rreth takimeve

  Të kesh pritshmëri realiste bën që takimet të jenë...

  Kur ju dhe partneri juaj ndiheni si shokë dhome

  Modeli i tërheqjes reciproke dhe si çiftet mund ta...

  Shkenca thotë që të mos flini tepër gjatë fundjavës

  Vonesa sociale nga ndryshimi i kohës së zgjimit mund...

  A mund të shërohen çiftet nga tradhëtit

  Çfarë zbulon hulumtimi për procesin e rikuperimit në një...

  Turpi, a mund të jetë i dobishë?

  Rivlerësimi i turpit: rëndësia për rikthimin e përgjegjësisë morale Turpi...

  Teilen

  Si mund t’ju ndihmojë çaji i mentës për të humbur peshë

  Fatkeqësisht, nuk ka ilaç magjik që do të shkrijë kilogramët. Por mos e varni kokën, sepse ka një armë premtuese në luftën kundër dorezave kokëfortë të dashurisë – çaji mente. Kjo barishte e thjeshtë është jashtëzakonisht efektive në reduktimin e yndyrës së barkut. Pra, kapni gotat tuaja dhe lëreni çajin të shpalosë magjinë e tij qetësuese!

  Humbni peshë me çaj mente – këshilla e brendshme për një figurë të hollë

  Çaji mente – ilaçi magjik dietik! Me zero kalori dhe një shije të ëmbël, kjo pije freskuese është partneri ideal në rrugën drejt figurës perfekte. Por kjo nuk është e gjitha!

  Was hilft uns der Konsum von Minztee_01

  Nenexhiku në këtë pije ka gjithashtu veti anti-virale, anti-bakteriale dhe anti-inflamatore që përmirësojnë më tej shëndetin tuaj. E pabesueshme, apo jo? Por kjo nuk është e gjitha, pasi thuhet gjithashtu se frenon dëshirat për ëmbëlsira dhe madje mund të ndihmojë me problemet e tretjes. Kush do ta kishte menduar se një pije kaq e thjeshtë mund të ofronte kaq shumë përfitime?!Gönnen Sie sich doch noch heute ein kühles Glas Pfefferminzwasser und lassen auch Sie sich von seiner erfrischenden Wirkung für Körper und Geist begeistern!

  Efektet magjike të mentes

  Lajm tepër freskues! Studimet e fundit kanë treguar se mente luan një rol të pamposhtur në trajtimin e sindromës së zorrës së irrituar. Konsumimi i mentes rezulton në lehtësim të konsiderueshëm të simptomave, duke përfshirë reduktimin e fryrjes së padëshiruar.

  Was hilft uns der Konsum von Minztee_03

  Mente mund të ndihmojë gjithashtu me spazmat e muskujve të lëmuar që ndodhin gjatë menstruacioneve. Pra, pse të mos kënaqeni me një filxhan çaj mente pikante ose të përzieni pak mente të freskët në smoothie-n tuaj të mëngjesit për një trajtim natyral dhe efektiv? Shëndeti juaj do t’ju falënderojë!

  spot_imgspot_img