15.4 C
Switzerland
More

  Tani mund të shkarkojmë video-Reels nga llogaritë publike në Instagram

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Është koha të mos shqetësohni për marrjen e proteinave?

  Dietologët hedhin poshtë të gjitha mitet të proteinave për...

  Punë për pleq

  Tetë punë ideale për pleqët A jeni mbi 60 vjeç...

  Të destinuar për ndarje?

  8 shenja që je në një marrëdhënie karmike! Mendojnë se...

  Njerëzit më jetëgjatë në botë i hanë këto 4 erëza

  Njerëzit më jetëgjatë në botë: Sekretet e zonave blu Pesë...

  Edhe vajzat mund të bëhen superheroina

  Vajzat mund të jenë superheroina Çdo histori ka superheroinën e...

  Teilen

  Instagram-i ka prezantuar një funksion të ri që i lejon përdoruesit të shkarkojnë video Reels të shpërndara nga të tjerët dhe t’i ndajnë ato jashtë aplikacionit.

  Shpërndarja dhe Shkarkimi bëhen të lehtë: Një udhërrëfyes për llogaritë publike

  Sipas Telegraph, aplikacioni konkurrent i video-këngëve TikTok ka këtë funksion që prej vitesh dhe gëzon një popularitet të madh te përdoruesit që ndajnë këto video jashtë aplikacionit. Adam Mosseri, CEO i Instagramit, njoftoi të martën se përdoruesit amerikanë tani mund të shkarkojnë videon Reels në celularët e tyre. Kjo mund të bëhet lehtësisht përmes butonit “Ndaj” dhe opsioni “Shkarko”, por vetëm llogaritë publike kanë të drejtë. Nëse llogaritë publike nuk dëshirojnë të përdorin këtë opsion, ata mund ta çaktivizojnë atë.

  Pile of 3D Instagram Logos

  Ndërsa Mosser nuk përmendi në mënyrë specifike nëse bobina e shkarkuar ka një logo në Instagram, imazhi i tij i postuar tregon qartë se videoja përfshin logon dhe emrin e llogarisë nga e cila është shkarkuar video – ngjashëm me TikTok. Sidoqoftë, një aspekt interesant është se Instagram në përgjithësi i lejon përdoruesit e tij të shkarkojnë bobina pa logo, të cilat mund të jenë ruajtur në modalitetin e redaktimit.

  spot_imgspot_img