7.3 C
Switzerland
More

  Jo stil të mërzitshëm

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  A është refuzimi romantik më keq se sa rrugëtimi romantik?

  Si këto pengesa kërcënojnë romancën Frika e refuzimit dhe humbja...

  Bëni zgjedhje më të mira në ushqim!

  Vetëdija mund të ndihmojë në menaxhimin e një rredhe...

  Qëllimi i vërtetë i jetës

  Rregulla për një jetë më autentike, më të kuptueshme Filozofi...

  Teilen

  5 mënyra për të stiluar një triko

  Mos e merrni në kokë atë imazhin e çuditshëm të kardiganëve të mërzitshëm! Klasikët në modë mund të stilohen në një mënyrë absolutisht elegant dhe të modës. Le t’ju tregojmë se si mund ta çoni stilin tuaj në një nivel të ri me pesë idetë tona kreative të stilimit!

  1. Shfaqni trikon si një element të rëndësishëm të stilit tuaj

  Veshja e një triko është një aventurë kreative stilimi. Për shkak se nuk ka rëndësi nëse e vendosni me pullë lart apo poshtë, kjo shoqëruese e gjithanshme mund t’i japë veshjes suaj një prekje shumë të veçantë. Nëse doni të tregoni dekoltenë tuaj V, zgjidhni një zinxhir të bukur dhe merrni një prekje elegante. Nga ana tjetër, nëse zgjidhni një triko të përshtatshme, futeni në mënyrë të rastësishme në pantallonat tuaja dhe krijoni një pamje të lezetshme dhe komode. Me një triko ju jeni gjithmonë të stiluar në mënyrë perfekte – shkoni në një udhëtim zbulimi dhe eksperimentoni me kombinime të panumërta të mundshme!

  Mode

  2. Silueta është një pjesë themelore e pamjes sonë

  Kur stiloni një triko, duhet të siguroheni që të krijoni një siluetë harmonike. Por çfarë do të thotë kjo në të vërtetë? Nëse vishni një triko më të shkurtër dhe në formë, ju rekomandojmë të vishni një palë pantallona më të lirshme, si p.sh. Nga ana tjetër, kardiganët oversize duken më së miri kur kombinohen me xhinse të ngushta ose pantallona shik. Sigurohuni që përmasat e rrobave tuaja të jenë të balancuara dhe harmonike dhe do të dukeni mahnitëse në çdo mënyrë.

  3. Triko dhe rrip

  “Në një çast, sillni një prekje moderniteti dhe stili në veshjen tuaj të thjeshtë me një rrip! Një rrip lëkure i zi i shoqëruar me pantallona të ngushta ju jep një ndjesi magjepsëse të menjëhershme, ndërsa një rrip beli i shoqëruar me një triko të gjerë krijon një pamje të lezetshme dhe të përcaktuar. Jepni dorën tuaj, Jepni kreativitetin tuaj dhe jepini frymë asaj diçkaje të caktuar në veshjen tuaj sot!”

  Cardigan stylen

  4. Vishni trikot ndryshe

  Patricia, influencuesja londineze, njihet për modën e saj krijuese dhe të guximshme që përcakton tendencat që ndryshojnë lojën. Kryevepra juaj e fundit? Kardigani i kundërt! Në vend që të vishte rrobën si zakonisht, Patricia qëllimisht e ktheu mbrapsht kardiganin e saj të zi me çarçafën e butonave. Rezultati është një veshje e papritur, por e sofistikuar që do të kthejë kokën dhe do të mahnitë fansat e saj. Për një pamje perfekte, ajo kombinon kardiganin e saj me xhinse të gjera blu të hapura dhe çizme të zeza, sepse çdo look i Patricias është i menduar deri në detaje.

  Cardigan

  5. Bëje një deklaratë

  Sillni lëvizjen në veshjen tuaj dhe katapultojeni pamjen bazë në një nivel të ri duke bërë deklarata të guximshme! Kombinoni pjesë të përjetshme me elegancën ekstravagante të fundeve prej lëkure të hollë, pantallonave lëkure spektakolare ose fundeve të sofistikuara prej sateni. Bëni një deklaratë të modës me stil dhe lëreni personalitetin tuaj të shkëlqejë!

  Në vend të kësaj, zgjidhni një triko në një ngjyrë të gjallë dhe bëni një deklaratë të guximshme!

  spot_imgspot_img