0.4 C
Switzerland
More

  Orët Samsung Galaxy tani me paralajmërim për rrahje të parregullta të zemrës

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Probleme në marrëdhënie

  Nëse keni dyshime për marrëdhënien tuaj, është e rëndësishme...

  Çfarë duhet të shmangni kur partneri ju bezdis?

  Nëse në të vërtetë dëshironi që ata të ndryshojnë...

  Çfarë këshillojnë njerëzit që janë në lidhje për më shumë se 20 vite?

  Gjithmonë bëni komplimente për trupin e partnerit tuaj. Kemi parë...

  Konfuziteti rreth gjetjeve për alkoolin

  Çeshtja e abstenuesit ka rëndësi Gjetjet e fundit mbi alkoolin...

  Pse i idealizojmë dashuritë e para?

  Jemi ato që besojmë. A është ky fati, apo...

  Teilen

  Seritë Galaxy Watch 6 revolucionarizojnë monitorimin e shëndetit me funksionalitet novator

  Samsung ka lajme emocionuese për të gjithë entuziastët e shëndetit dhe teknologjisë. Seria e ardhshme Galaxy Watch6 do të prezantojë një veçori të re novator të gjurmimit të parregullt të rrahjeve të zemrës. Kjo do të thotë monitorim më i saktë dhe gjithëpërfshirës i zemrës pikërisht në kyçin e dorës! Me aplikacionin Health Monitor nga Samsung, funksioni mundësohet dhe ofron gjithashtu mundësinë e matjes së një EKG.

  Mund të ndodhë që vetëm pronarët krenarë të telefonave inteligjentë të Samsung marrin ndezjet e rrahjeve të parregullta të zemrës, por ky është një çmim i vogël për të paguar për përmirësimin e madh në monitorimin e shëndetit. Gjurmimi i vazhdueshëm i rrahjeve të zemrës fillon gjithashtu kur monitoroni rrahjet e parregullta të zemrës, gjë që është absolutisht thelbësore. Natyrisht, Samsung thekson se kjo teknologji nuk rimburson vizitën e mjekut, por e ndihmon përdoruesin të identifikojë problemet e mundshme dhe e inkurajon të kërkojë këshilla personale nga një specialist. Aplikacioni Health Monitor i Samsung dhe aftësitë e tij EKG janë miratuar tashmë në më shumë se 70 vende.

  Megjithatë, disa vende kërkojnë një licencë shtesë për monitorimin e rrahjeve të parregullta të zemrës. Për momentin, vetëm një pjesë e vogël e vendeve me fat kanë miratuar funksionin e ri të guximshëm, duke përfshirë SHBA-në, Korenë e Jugut dhe Republikën Domenikane. Por mos u shqetësoni, vendet e tjera me siguri do ta ndjekin, sepse kush dëshiron të humbasë një teknologji kaq revolucionare? Samsung ka vërtetuar edhe një herë se është në krye të inovacionit dhe parashikimit të së ardhmes së pajisjeve të veshura.

  spot_imgspot_img