4.9 C
Switzerland
More

  Shtrimi i pllakave mozaik

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Dashuria nuk mjafton

  Përtej dashurisë: zbulimi i vlerave të vërteta në marrëdhënie Në...

  Hiqni filtret dhe përdorni hile të thjeshta për të rritur shkëlqimin tuaj natyror

  Bukuria natyrore: si të shndërrosh vetë-besimin dhe elegancën autentike...

  A duhet ti jap fund kësaj marrëdhënie

  Vendimi për marrëdhënien është i juaji. Mos lejoni të...

  Fillerat dermal: trendi i ri në luftën kundër plakjes

  Fillerat dermal: sekreti i ri për anti-plakje dhe një...

  Elementi ndërtues ose shkatërrues i marrëdhënies

  Hapësira dhe ndërlidhja: Magjia e ndershëmërisë në lidhjet romantike Në...

  Teilen

  Udhëzime për shtrimin e pllakave me mozaik

  Mozaiku mbresëlënës i bën sytë tanë të shkëlqejnë dhe zemrat tona krijuese të rrahin më shpejt! Me një përzgjedhje të pafund pllakash me ngjyra dhe materiale të ndryshme, nuk ka kufi për artin e dizajnit. Këtu krijohet arti i vërtetë që shpreh personalitetin dhe krijon një stil të pagabueshëm. Mbretëria e mozaikut ofron mundësi të paimagjinuara për të magjepsur me vepra arti dekorative dhe unike. Liria, krijimtaria dhe origjinaliteti janë baza për vepra të paharrueshme.

  Procedura e duhur për shtrimin e pllakave mozaik

  Përpara se të nisemi në aventurën emocionuese të shtrimit të pllakave, duhet të sigurohemi që nënkati të jetë i përgatitur në mënyrë perfekte. Duhet të jetë krejtësisht i sheshtë, të ngjitet i tendosur dhe pa ndotës të padëshiruar si pluhuri, yndyrat dhe gunga. Në përgatitje mund të aplikohet një shtresë sulucioni e veçantë. Më pas do të vizatojmë zonën e saktë në të cilën do të vendoset modeli i pllakës së mozaikut. Për të shmangur surprizat, këshillohet që paraprakisht të planifikoni modelin dhe madhësinë e figurës së pllakave.

  Mosaikfliesen verlegen

  Tani është koha për përzierjen e duhur të ngjitësit të pllakave. Duhet të ndjekim saktësisht udhëzimet e prodhuesit dhe t’i kushtojmë vëmendje të përpiktë raportit të përzierjes. Më pas e vendosim ngjitësin në mënyrë të barabartë në sipërfaqe dhe e shtrijmë në vija të drejta me një mistri të dhëmbëzuar. Fillimisht fusim pjesët më të mëdha të pllakës dhe gradualisht e mbushim zonën me gurët e mozaikut më të vegjël.

  Për të arritur një përshtatje të përsosur, pllakat mund të vendosen në një sipërfaqe të sheshtë dhe të priten me një thikë të mprehtë ose gërshërë pllakash. Pasi të jenë vendosur të gjitha pllakat, lëreni ngjitësin të thahet mjaftueshëm. Më pas vijon fuga, ku fino aplikohet në mënyrë të barabartë dhe materiali i tepërt hiqet me një sfungjer ose leckë për të siguruar një model të pastër fino.

  Kur vendosni pllaka mozaiku, shpejt mund të bëheni të pasigurt nëse e provoni vetë. Por mos u shqetësoni – ndihma është në dorë! Pllakat tona të vetë-shërbimit jo vetëm që ofrojnë një përzgjedhje të madhe të pllakave dhe aksesorëve, por edhe ekspertizën e tyre. Vendosja e pllakave të mozaikut kërkon takt, saktësi dhe një prekje krijuese.

  Mosaikfliesen verlegen_3

  Ia vlen të luani me ngjyrat dhe dizajne për të krijuar një hapësirë ​​individuale dhe për të thekësuar stilin tuaj. Pra, çfarë po prisni? Lëreni krijimtarinë tuaj të jetojë në pllaka.

  spot_imgspot_img