16 C
Switzerland
More

  Seks në dritë, apo në errësirë?

  spot_imgspot_img

  Ähnliche

  Është koha të mos shqetësohni për marrjen e proteinave?

  Dietologët hedhin poshtë të gjitha mitet të proteinave për...

  Punë për pleq

  Tetë punë ideale për pleqët A jeni mbi 60 vjeç...

  Të destinuar për ndarje?

  8 shenja që je në një marrëdhënie karmike! Mendojnë se...

  Njerëzit më jetëgjatë në botë i hanë këto 4 erëza

  Njerëzit më jetëgjatë në botë: Sekretet e zonave blu Pesë...

  Edhe vajzat mund të bëhen superheroina

  Vajzat mund të jenë superheroina Çdo histori ka superheroinën e...

  Teilen

  A e ndjeni më mirë seksin me dritë të ndezur?

  A jeni një person që nuk preferon të bëni seks në dritën e ndezur? Studime të bëra nga ‘Boost’ kanë zbuluar se 70% e njerëzve zakonisht zgjedhin të fikin dritat kur kanë marrëdhënie seksuale me partnerët e tyre.

  Cifti-erresire

  Përse? – Kryesisht pasi njerëzit nuk kanë qetësi të plotë kur drita është ndezur, ata ndihen më pak vetëdishëm kur ndodhen në errësirë.

  Edhe pse sfida mund të jetë e vështirë për t’u kaluar, ka shumë arsye të mira që na shtyjnë për t’u provuar në këtë fushë.

  Sipas Alix Fox, një edukatore e seksit e njohur, ka shumë argumente për ta lënë dritën nën hije të ndezur gjatë kohës kur jeni duke bërë seks. Kjo mund të krijojë një ambient më të ngrohtë dhe intimitet më të madhe mes partnerëve.

   • Ju mund të shihni se çfarë po bëni
   • Është më e sigurt
   • Do të forcojë lidhjen tuaj
   • Mund të nxisë pozitivitetin e trupit
   • Ju mund të kënaqeni në sytë e partnerit tuaj (dhe anasjelltas)
   • Ju mund të përdorni ngjyrën dhe dritën për të krijuar atmosferë
   • Ju mban zgjuar
  spot_imgspot_img